Osób online 1403

Festiwal bramek podczas sparingu z Greuther

Liverpool wykonał kolejny krok w przygotowaniach do nowego sezonu.

Pierwsza połowa była mało atrakcyjna,  najwięcej zagrożenia stwarzał Luis Diaz, który ustalił wynik połowy w 22. minucie po ładnej indywidualnej akcji.

Za to w drugiej połowie byliśmy świadkami istnego rolleroastera. W 47 minucie Green wpakował piłkę do bramki po błędzie wyjątkowo dziś słabego Adriana. Następnie dzięki dwóm bramkom Núñeza ( 50. minucie po podaniu Salaha, a w 59. minucie po ładnej akcji indywidualnej), druzyna Liverpoolu wyszła na prowadzenie. Jednak Liverpool tracił kolejne bramki po beznadziejnej postawie obrońców oraz bramkarza. W 10 minut drużyna gospodarzy zdobyła 3 bramki, przeciwko obrońcom i bramkarzowi, którzy wciąż najwidoczniej byli myślami na wakacjach. W samej końcówce udało się Mohamedowi Salahowi doprowadzić do wyrównania i ustalić ostateczny rezultat meczu na 4:4. Na pewno największym plusem tego spotkania jest świetna współpraca Mo i Darwina, oraz bardzo dobra dyspozycja Luisa Diaza.

Skład Liverpoolu z pierwszej połowy: Alisson, Bradley, Konaté, Van Dijk, Robertson, Alexander-Arnold, Mac Allister, Gakpo, Doak, Diaz, Jota.

Skład Liverpoolu z drugiej odsłony: Adrian(75'Pitaluga), Gomez, Matip, Quansah, Tsimikas, Mcconell, Elliott(75' Clark), Jones(75' Frauendorf), Koumas(75' Scanion), Salah, Núñez

Komentarze (33)

AGJanekYNWA 24.07.2023 15:27 #
Cieszy fajna wymiana między Salahem a Nunezem, naprawdę wyglądało to dobrze. Tragedia jeśli chodzi o Świętą Trójcę w postaci Jasia Gomeza, Adriana i Matipa. Jak robimy przebudowę to zróbmy też coś z obroną, bo dzisiaj to był sabotaż.
pozdrawiam 24.07.2023 16:30 #
Nie oglądałem całego meczu ale na początku drugiej połowy Elliott też fajnie z Salahem działał
burmanek8 24.07.2023 15:27 #
Sorry, ale Adrian to mógłby być rezerwowym bramkarzem ale u mnie na orliku, a nie w Liverpoolu. Po co był przedłużany ten kontrakt, to już dowolny junior byłby pewniejszy.
Man_In_Red 24.07.2023 15:27 #
Najważniejsze, że udało się zbudować fundament pod nadchodzący sezon. Tylko z czego oni go budują 🤦🏻
cezarkop 24.07.2023 19:00 #
Z półśrodków
kluskow 24.07.2023 15:31 #
Świadkami*
Loku64 24.07.2023 15:32 #
haha no niezły byk, poprawione, dzięki, chyba po prostu autokorektą, albo może zacmienie mózgu :D
użytkownik zablokowany 24.07.2023 15:32 #
Adrian przy potencjalnym odejściu Kellehera jako główny zmiennik Alissona?
Boże miej nas w opiece.
użytkownik zablokowany 24.07.2023 15:34 #
użytkownik zablokowany 24.07.2023 15:36 #
A jeśli nikogo nie kupią a zmieni się jedynie hierarchia?

Przecież te skrobigary mogą całkowicie olać temat.
użytkownik zablokowany 24.07.2023 15:38 #
Magerlfc 24.07.2023 15:32 #
Tak to będzie wyglądać bez klasowego defensywnego pomocnika oraz niepewnie grających środkowych obrońcach.
AngryRedGoose 24.07.2023 15:42 #
Jak bardzo defensywnie trzeba być słabym żeby dać sobie wbić 4 bramki Grojter Furth.
Mati2020 24.07.2023 15:46 #
Oglądałem pierwszą połowę i to graliśmy słabo. Drugiej nie oglądałem. Ale poczytałem twittera i ponoc obrona to koszmar xD wiec defensywe i pomoc trzeba wzmocnić xD FSG musi szarpnąć z kieszeni. Z taką grą jak w pierwszej połowie to top4 ucieka na top8 xD
mnk2 24.07.2023 15:49 #
Ja oglądałem cały mecz, to co się działo na naszej połowie to kalectwo, partactwo...
mnk2 24.07.2023 15:47 #
Po meczu nic się nie zmieniło na plus. Takiej gry obrony nie można tłumaczyć okresem przygotowawczym. Po prostu widać, gdzie konieczne jest działanie. Musi przyjść dobry środkowy obrońca i co najmniej jeden DM. A jeśli Trent ma grać na środku to i prawy obrońca. Matip, Gomez i Adrian powinni wylecieć na zbity pysk bo z każdym miesiącem są coraz gorsi, to nawet nie jest poziom Championship, ja już nie pamiętam kiedy któryś z nich zagrał choć przeciętnie a nie mówiąc dobrze. Zaplecze z drugiej drużyny nie istnieje w tym klubie. Schmadtke bierz się do roboty!!!
Aklerua 24.07.2023 15:49 #
Czy ty widzisz skład?
mnk2 24.07.2023 15:50 #
A widziałeś mecz?
użytkownik zablokowany 24.07.2023 17:09 #
mnk2 24.07.2023 18:52 #
SK21 nie lubię takich słów używać ale cóż dostosuje się do poziomu komentarza, być może sam gówno się znasz. Znacznie wcześniej napisałem, że poza Nunezem i Salahem w 2 połowie reszta grała pioch dotyczy też to Greka. Nogi mogą mieć ciężkie ale zobacz 2 ostatnie gole, wpadły przez juniorskie błedy środkowych a nie ciężkie nogi. Tak, że życzę powodzenia z Gomezami... Tym bardziej, że rywal był na prawdę z "górnej półki".
Adix_2116 24.07.2023 15:59 #
Ja bym się nie załamywał po tym meczu. Forma ataku jest naprawdę bardzo dobra, każdy z naszej piątki ma już bramkę w pre-sezonie, współpraca Salaha z Nunezem wygląda świetnie, Jota i Diaz znowu wyglądają bardzo pozytywnie, Gakpo też daje radę. Wiemy także, że Holender nie ma prawa na występy w środka pola, TAA raczej powinien zająć się prawą obroną, a FSG wyciągniem pieniędzy ze skarpety na transfery pomocnika, i o czym nie mówiło się tak wiele, było wiadomo nie od dziś, obrońcy. Dobrze, że taki mecz się zdarzył, dobrze, że negatywne cechy Matipa i Gomeza się objawiły, bo może w końcu ktoś realnie zastanowi się czy faktycznie nie potrzeba nam nowego obrońcy.
Clashman 24.07.2023 15:59 #
Meczu nie oglądałem, bo już od ładnych paru lat nie oglądam sparingów.

Tak czy inaczej, właśnie bardzo dobrze, że takie kompromitacje wychodzą w pre-seasonie i oby wychodziło ich jeszcze więcej w kolejnych sparingach. To jest idealny sposób na to, by Klopp miał realny ogląd sytuacji i by podjął odpowiednie działania na rynku.

Nie ma nic gorszego, niż zespół, który przed startem sezonu jest z siebie zadowolony. Tutaj potrzebne są działania dalece wykraczające poza sprowadzenie zaledwie dwóch pomocników.

Ja osobiście jestem za tym, by tę rewolucję kadrową kontynuować i to jeszcze tego lata, ponieważ i tak przed nią nie uciekniemy, a im wcześniej wzmocnimy całą kadrę, tym lepiej. Obawiam się, jednak, że jeszcze trochę "szrotu" nam po tym okienku zostanie - oby jak najmniej.
użytkownik zablokowany 24.07.2023 16:08 #