Osób online 884

Jones: Stawiam na siebie


Curtis Jones wierzy, że jego lokalne pochodzenie dodaje nieco wewnętrznej presji, jednocześnie jednak zapewnia, że jest "gotowy na wyzwanie" zbierania jak największej ilości minut w środku pola w tym sezonie. 

Pomocnik zaliczył świetną końcówkę sezonu 2022-23, będąc stałym bywalcem pierwszej XI od kwietnia, zaliczając po drodze trzy golę i asystę.

Odegrał także kluczową rolę w sukcesie młodzieżowej kadry Anglii, zwyciężając Euro u-21, w roli bardziej cofniętego pomocnika.

Urodzony i wychowany w Toxteth, Jones opowiedział o korzystaniu z oczekiwań, jakie są stawiane lokalnym talentom i wychowankom klubu.

22-latek dał do zrozumienia, że jego status Scousera sprawia, że niektórzy wierzą, że potrzebna jest zmiana, jednak jest to wyzwanie, którego nie zamierza unikać.

- Też to czuję. Nie powiem, że jesteśmy obwiniani ale czasami czuje, że ze względu, że jestem "lokalnym chłopakiem" zdarzają się sugestie, że "on nie jest wystarczająco dobry, musimy ściągnąć kogoś innego" - powiedział Jones.

- Jest to sytuacja w której jestem i nie mogę tego zmienić. Nie będę jednak uciekał od tego wyzwania. Jestem gotowy na wyzwanie. Jeżeli ktokolwiek we mnie wątpi, tym bardziej zobaczy, na co mnie stać. 

- To nie jest tak, że jestem tu po to, żeby udowadniać coś innym. Przede wszystkim chcę udowodnić coś sobie. 

Jones musi się teraz zmierzyć ze zwiększoną konkurencją o miejsce w drużynie wraz z przybyciem czterech nowych środkowych pomocników.

Ryan Gravenberch stał się najnowszym nabytkiem klubu, dołączywszy w ostatni dzień okienka transferowego za kwotę 38,5 miliona funtów z Bayernu Monachium, jednak Jones zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest udowadnianie "przez cały czas", że zasługuje na miejsce.

- Rzeczy zawsze mogą się zmienić, jednak czuję, że jest miejsce w drużynie. Stawiam na siebie.

- Mogę konkurować z każdym - z pięcioma, dziesięcioma chłopakami - i zawsze mam ten sam cel w głowie. 

- Trenuje z nimi przez cały czas. Widzę, jak grają. Wiem, ile ich to kosztuje, lecz wiem też ile ja muszę dać i wciąż mam czas. Muszę być na najlepszej pozycji, w jakiej mogę być. 

- Muszę przez cały czas udowadniać, że jestem wystarczająco dobry, aby zatrzymać moją koszulkę.


Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skład na start przygotowań do nowego sezonu  (0)
16.06.2024 11:59, Bartolino, thisisanfield.com
Díaz z bramką i asystą dla Kolumbii  (1)
16.06.2024 11:19, Margro1399, liverpoolfc.com
Liverpool odpowiada na plotki o odejściu Van Dijka  (0)
15.06.2024 16:14, Bartolino, thisisanfield.com
Southgate mocno wierzy w Trenta  (1)
15.06.2024 13:36, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Argentyna wygrywa z Mac Allisterem w składzie  (0)
15.06.2024 12:40, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Pięć klubów zainteresowanych McConnellem  (0)
14.06.2024 22:06, B9K, thisisanfield.com