GAL
Galatasaray
Champions League
10.03.2026
18:45
LIV
Liverpool
 
Osób online 1362

Mellor pochwalił Matipa, Núñeza i Jonesa


Zdaniem Neila Mellora kluczową rolę w wygranym przez Liverpool 3:1 niedzielnym starciu z West Hamem United odegrał bardzo dobry występ Joëla Matipa.

W programie Review Show były zawodnik The Reds przeanalizował kolejny imponujący mecz w wykonaniu podopiecznych Jürgena Kloppa.

- W pierwszej połowie przeciwnicy mieli jedną czy dwie groźniejsze akcje, ale moim zdaniem nasza gra w trakcie drugiej odsłony spotkania była kluczowa w kontekście zwycięstwa - powiedział Mellor.

- Pierwszą bramkę zdobyliśmy z rzutu karnego i to może brzmieć nieprawdopodobnie, ale ostatnią jedenastkę po faulu na Mohamedzie Salahu odgwizdano 83 mecze temu!

- Liverpool wygrał ponad 70% wszystkich pojedynków powietrznych, pod tym względem Matip był kluczowy. Przez całe starcie wygrywał takie pojedynki z [Michailem] Antonio.

- Grał dobrze, był agresywny, ale uczciwy, miło było patrzeć na to, jak wygrywa starcia z przeciwnikiem. Kapitalny występ Matipa.

Mellor pochwalił także Darwina Núñeza i Curtisa Jonesa za ich ciężką pracę przez cały czas, jaki spędzili na boisku.

- Núñez zasłużył na swojego gola. To było genialne podanie Alexisa Mac Allistera, które w fantastyczny sposób wykończył Núñez - dodał.

- Zasłużył na to trafienie, przez cały czas tworzył zagrożenie, był to występ na miarę prawdziwego napastnika. Coraz lepiej rozumie czego oczekuje od niego menedżer w tej roli.

- Curtis również zagrał świetnie, odzyskiwał piłkę, stosował pressing, nie dawał piłkarzom West Hamu chwili na oddech.

- Curtis bardzo dobrze odnajduje się w pressingu, a to bardzo istotna część stylu gry tego zespołu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Slot tłumaczy nieobecność Alissona i Chiesy (0)
09.03.2026 19:45, AirCanada, liverpoolfc.com
Galatasaray - Przegląd rywala (0)
09.03.2026 19:41, GingerElf, liverpoolfc.com
Raport z drużyny rezerw (0)
09.03.2026 19:28, Mdk66, thisisanfield.com
Wywiad z Ozanem Kabakiem (0)
09.03.2026 16:58, Redbeatle, The Athletic
The Reds wylatują do Turcji – zdjęcia (0)
09.03.2026 16:16, Gall1892, liverpoolfc.com
Alisson nie poleciał do Turcji (14)
09.03.2026 14:25, Gall1892, liverpoolfc.com
Trening przed Galatasaray - zdjęcia (0)
09.03.2026 12:50, AirCanada, liverpoolfc.com