Osób online 1451

Liverpool z awansem do kolejnej rundy!

Liverpool w drugiej połowie zaimponował skutecznością i pokonał ekipę Leicester City 3:1! Dzięki zwycięstwu nad Lisami podopieczni Jürgena Kloppa awansowali do kolejnej rundy Pucharu Ligi.

Drużyna gości lepiej weszła w mecz, czym potwierdzili trafieniem na 1:0 już w trzeciej minucie meczu. Po szybkiej kontrze Leicester City wyszło na prowadzenie po bramce Kaseya McAteera. Kilka minut później The Reds mogli doprowadzić do wyrównania, ale okazji nie wykorzystał Ben Doak, który trafił w poprzeczkę. The Reds kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce Lisów. Niestety nie na tyle skutecznie, by poważnie zatrudnić do pracy golkipera rywali.

W drugiej części meczu oglądaliśmy większą dominację Liverpoolu w każdym aspekcie gry. Zaczęło się od wyrównującego gola Cody'ego Gakpo w 48. minucie. Holender wewnątrz pola karnego zdołał się obrócić z piłką w kierunku bramki i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał stojącego w bramce Jakuba Stolarczyka. The Reds z każdą minutą napierali i kwestią czasu był drugi gol dla zawodników Jürgena Kloppa.

W 70. minucie fenomenalnym uderzeniem popisał się Dominik Szoboszlai. Wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Węgier huknął nie do obrony dla bramkarza rywali pod poprzeczkę. Liverpool za wszelką cenę nie chciał wypuścić zwycięstwa i postawił kropkę nad "i" w samej końcówce meczu po golu Diogo Joty. Portugalczyk sprytnym uderzeniem piętą pokonał golkipera Lisów i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Składy:

Liverpool: Kelleher - Jones (79' Bajčetić), Konaté, Quansah, Tsimikas (90+1' Chambers), Endō, Gravenberch (65' Szoboszlai), Elliott, Doak (65' Núñez), Jota, Gakpo

Leicester: Stolarczyk - Pereira, Souttar, Coady, Justin, Akgün (65' Dewsbury-Hall), Choudhury, Casadei (57' Ndidi), Albrighton (64' Issahaku), Iheanacho (64' Daka), McAteer

Komentarze (207)

B9K 27.09.2023 19:50 #
Curtis na PO?!
użytkownik zablokowany 27.09.2023 19:50 #
Jones na PO? XD
stavrogin 27.09.2023 19:50 #
Nie potrzebujemy kupować rezerwowego prawego obrońcy, mamy go już w składzie.
Rezerwowy prawy obrońca:
Pablito-26 27.09.2023 19:51 #
A gdzie Salah ?
RedKoks 27.09.2023 19:54 #
Ma swoje lata, na kukuryku niech się nie fatyguje.
mlodylol 27.09.2023 19:51 #
Bajcetic ławka, a Endo w pierwszym skladzie…
cezarkop 27.09.2023 19:51 #
A gdzie ta wielce utalentowana młodzież z akademii się podziała.
PorucznikKolano 27.09.2023 19:54 #
Przecież masz w składzie Kelleher, Quansah, Jones i jako tako Doak. 4 to mało? Grałby Bradley, ale kontuzja.
użytkownik zablokowany 27.09.2023 19:52 #
Najpierw Stefan na PO teraz Jones zaraz wyjdzie że na Po może zagrać Nunez
PorucznikKolano 27.09.2023 19:53 #
Fajny skład, chociaż duet Endo-Grav nie złapali za wiele minut do tej pory i ciekawe jak to będzie wyglądać. Fajnie, że Doak kolejna szansa od początku. Powinien chłopak nałapać minut w tym sezonie :).
cynar 27.09.2023 19:53 #
Ogrywajmy przyszłościowego Endo i trzymajmy na ławce starego Bajceticia...
AndyLFC 27.09.2023 19:54 #
Przypominam, że Bajcetic wrócił po kontuzji, wiec też nie można go przemęczać
ManiacomLFC 27.09.2023 20:36 #
Wrócił po kontuzji ponad miesiąc temu. Tydzień temu grał w pierwszym składzie z LASK, więc teraz tym bardziej powinien, bo potrzebuje minut. A w lidze prędko ich nie dostanie
użytkownik zablokowany 27.09.2023 19:53 #
Scofield1111 27.09.2023 19:54 #
Nie eksploatował bym tak Jonesa, ale jestem tylko kibicem ;) po awans The Reds!
Rafael7 27.09.2023 19:54 #
Dobrze, że ten dziadzio Milner jednak pozostał w zespole i nadal może nam obskoczyć klika pozycji na boisku.
mnk2 27.09.2023 19:56 #
Co mecz komuś przypada zaszczytna rola zapchajdziury. Skoro klub nie ma prawego obrońcy to trzeba zlikwidować tą pozycję w taktyce.
adamne 27.09.2023 19:58 #
Jurgen chyba szuka kogoś kto będzie mógł być zmiennikiem Trenta na PO w nowym systemie i bardzo słusznie bo nie można opierać drużyny na jednym zawodniku, ale pomysłem żeby przetestować na tej pozycji Curtisa to zaskoczył chyba wszystkich. Tym bardziej że myślałem że on jest naszym trzecim podstawowym pomocnikiem to kto miałby go tam zastąpić? Chyba że Thiago zmartwychwstanie.
scorpionlfc5 27.09.2023 19:58 #
W następne okienko potrzebujemy nie jednego DMa a dwoóch. Bo Bajcetic nie jest realnie rozważany w tej drużynie do grania.
użytkownik zablokowany 27.09.2023 20:06 #
Kijoraptor 27.09.2023 20:30 #
Jeśli od sierpnia jest w składzie i na ławce i nawet dostał jakieś minuty w reprezentacji i w meczu z Lask to znaczy, że jest zdolny do gry. Zabieranie mu minut kosztem Endo to jasny sygnał.
użytkownik zablokowany 27.09.2023 20:01 #
marcinekk93 27.09.2023 20:02 #
Viaplay
W bramce listów polski akcent - Jakub Stolarczyk.
JareckiYNWA 27.09.2023 20:12 #
Wyczuwam kopanine jak z lask w pierwszej połowie, ale gdzieś trzeba ogrywać rezerwowych. Myśle ze na lisy wystarczy, w razie co mamy kim postraszyć z ławki :) Obstawiam 2-1
FankaLFC 27.09.2023 20:15 #
Ogrywanie Endo kosztem Stefana to zbrodnia. Fajnie że mamy rezerwowego prawego obrońcę;)
josif 27.09.2023 20:25 #
Endo na prawej obronie. No w sumie niech łapie minuty.
AquerdationLFC 27.09.2023 20:55 #
3 kompromitujące decyzje sędziego, noale cóż.

Muszą się gdzieś uczyć, szkoda, że na naszych meczach.
Fanlive94 27.09.2023 20:56 #
8 minut, brak faulu na Greku i nieodgwizdany karny na Doaku, pięknie. No ale widać jaki to puchar jak nawet varu nie ma
BigAnfield 27.09.2023 20:56 #
Nie ma karnego i nie ma roznego. Czyli gość wybił piłkę Doakowi nie dotykając piłki. Więc wyciął chlopaka, który upadając trącił piłkę?
użytkownik zablokowany 27.09.2023 21:00 #
Brak VARu to wstyd nie mamy 15 minuty a sędzia popełnił już 3 kontrowersyjne dezycje a poziom sędziowania jak w polskiej okręgówce
Kijoraptor 27.09.2023 21:00 #
Dobrze że to był Jota, a nie Nuno 😂
Czarodziej 27.09.2023 21:01 #
Gdyby Nunez odwalił coś takiego, jak Jota po perfekcyjnej wrzutce, to byłoby tutaj +100 komentarzy :) Póki co, poza wynikiem, fajnie gramy, ale mamy jeden krater w środku pola. Endo to najłatwiejszy zawodnik do minięcia na całym boisku...
użytkownik zablokowany 27.09.2023 21:04 #
Jones również zostawia autostradę na prawej obronie.
Czarodziej 27.09.2023 21:10 #
Salah może by i nie strzelił, ale przynajmniej trafiłby w piłkę. A Diogo był totalnie zaskoczony. Piłka była na świetnej wysokości i było miejsce, aby się złożyć. Po meczu na spokojnie można będzie przeanalizować powtórki :) Jedno jest regułą, że Diogo w podstawie, a Diogo z ławki, to dwaj różni zawodnicy :D
adamne 27.09.2023 21:03 #
Nie rozumiem dlaczego nie ma VAR skoro jest infrastruktura do niego na stadionie. Przeciez ten sędzia to powinien z psem przewodnikiem po boisku biegać.
BigAnfield 27.09.2023 21:07 #
Za dwa trzy lata Doak będzie wymiatał w tej lidze. Jeśli tylko zdrowie go nie opuści.
burmanek8 27.09.2023 21:07 #
Ale słabe to Leicester, zero krycia przy wolnym. Jakim cudem ciągle z nami prowadzą
Kijoraptor 27.09.2023 21:17 #
Bo nie oddaliśmy celnego strzału ?
adamne 27.09.2023 21:19 #
Na razie nie mamy szczęścia, poprzeczka i wybicie z linii przez Coadiego no i błędy (?) sędziowskie. Ale jeszcze dużo meczu i mamy kim postraszyć z ławki więc patrzymy co będzie dalej.
użytkownik zablokowany 27.09.2023 21:08 #