player
CRY
Crystal Palace
Premier League
09.12.2023
13:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1176

Jones: To dopiero początek


Curtis Jones czuje się jak odmieniony gracz w 2023 roku. Pomocnik Liverpoolu jest zdeterminowany, aby kontynuować swój progresywny rok kalendarzowy.

Jones zakończył poprzedni sezon jako ważna postać w pierwszym składzie Jürgena Kloppa, z 11 startami i trzema bramkami od początku kwietnia do końca sezonu.

Następnie był gwiazdą sukcesu Anglii na Mistrzostwach Europy U-21 latem, i został graczem meczu, gdy Młode Lwy pokonały Hiszpanię 1-0 w finale.

Po powrocie do klubu, Jones nadal był wykorzystywany przez menedżera w tym sezonie, pomimo zawieszenia na trzy mecze w lidze i niedawnej kontuzji ścięgna podkolanowego.

Zbliżający się do swoich 23. urodzin i mający za sobą sto meczów w Liverpoolu, Jones jest zdeterminowany, by wykorzystać swoje doświadczenie w przyszłości.

Goszcząc w nadchodzącym nowym odcinku podcastu We are Liverpool, Jones mówi o transformacji od talentu z Akademii do starszego zawodnika: 

- Czuję to i staram się też tak brzmieć!

- Zdecydowanie nastąpiła ogromna zmiana w drużynie, a ja jestem jednym z tych, którzy tu są - to szaleństwo, że mam tylko 22 lata - ale jestem tu od 17 roku życia. Są chłopcy, którzy przychodzą teraz i to ich pierwszy raz w drużynie, więc jestem jak doświadczony gracz, który jest w tym wszystkim od dłuższego czasu.

- Więc tak, mimo że jestem młody, czuję się jednym z tych doświadczonych i wiem, jak menedżer i sztab lubią grać.

Dużo o tym mówił, że jestem pierwszym, który naciska i tym podobne rzeczy. Byłem dzieciakiem, który przyszedł na boisko, a pressing i obrona nigdy nie były dla mnie oczywistą rzeczą! Myślałem, że tego nie potrzebuję.

- Teraz, gdy menadżer dużo o tym mówi, to tylko pokazuje, jak bardzo się zmieniłem.

- Czuję, że jestem teraz w punkcie, w którym on [Klopp] rozumie: OK, możemy go wprowadzić, jeśli drużyna dostaje baty, ponieważ wiemy, że może wyskoczyć z bramką lub może coś wykreować, lub może zacząć w wielkim meczu, ponieważ wiemy, co od niego dostaniemy, to będzie ciężka praca, pójdzie i będzie naciskał, nie będzie się chował, jeśli druga drużyna jest na fali, nadal będzie chciał piłki, nie boi się.

- Czuję więc, że zdobyłem jego zaufanie. Ale przede mną jeszcze długa droga.

- Mam już 100 meczów, ale czuję, że to dopiero początek i chcę po prostu kontynuować i utrzymać formę.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Crystal Palace - Liverpool: Wieści kadrowe  (0)
08.12.2023 20:38, Agamk05, liverpoolfc.com
Boss: Myślimy tylko o trzech punktach  (0)
08.12.2023 19:04, GiveraTH, liverpoolfc.com
Klopp podkreśla znaczenie Van Dijka  (1)
08.12.2023 14:50, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Jürgen Klopp na temat kontuzji  (5)
08.12.2023 13:45, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Fakty i ciekawostki przed meczem z Orłami  (2)
08.12.2023 12:26, RosolakLFC, liverpoolfc.com