Osób online 1487

Piłkarze LFC, którzy nie zagrają z Sheffield

W środę Liverpool rozegra swój kolejny mecz Premier League w tym sezonie, w którym zmierzy się z Sheffield United na Bramall Lane. Będzie to pierwsze z trzech kolejnych wyjazdowych spotkań drużyny Kloppa. Piłkarze Sheffield  zajmują ostatnie miejsce w tabeli po porażce 5:0 z Burnley w sobotę.

W międzyczasie Liverpool pokonał  Fulham 4-3 na Anfield. Po remisie Manchesteru City, The Reds awansowali na drugie miejsce w tabeli i tracą dwa punkty do liderującego Arsenalu.

Problemy napotkane podczas ostatniego meczu wynikały z kontuzji w obronie. Poniżej przedstawiamy szczegóły i daty powrotu kontuzjowanych zawodników:

Joel Matip

Joel Matip został zmieniony w drugiej połowie meczu z Fulham z powodu urazu. Na szczęście Ibrahima Konate był gotowy wejść na boisku, po wyleczeniu niedawnego urazu.

Po zakończeniu meczu Klopp powiedział:

- Straciliśmy dziś Joela i oczywiście nie mamy jeszcze wyników badań, ale nie będzie to krótka przerwa.  To jego kolano. Pech, ale musimy sobie z tym poradzić.

Przewidywana data powrotu: niepotwierdzona

Alisson Becker

Po odniesieniu kontuzji mięśniowej w ostatnich minutach listopadowego remisu 1-1 z Manchesterem City, Alisson Becker został natychmiast wykluczony na pięć meczów.

Opuścił już dwa z nich - z LASK i Fulham - a teraz ominą go także wizyty w Sheffield United, Crystal Palace i Union Saint-Gilloise.

Caoimhin Kelleher i tak miał zagrać w Lidze Europy, więc Alisson technicznie będzie nieobecny tylko w trzech meczach.

Przewidywana data powrotu: Manchester United (H), Premier League, 17 grudnia

Diogo Jota

Portugalczyk również doznał kontuzji w meczu z Man City. Jednak w tej sytuacji jakiekolwiek poczucie optymizmu wykazywane przez Kloppa podczas omawiania pauzy Alissona zostało wyrzucone przez okno.

- Diogo będzie potrzebował trochę więcej czasu, nie wiemy dokładnie ile - powiedział menedżer, a brak oficjalnego potwierdzenia sugeruje, że napastnik będzie nieobecny aż do Nowego Roku.

Andy Robertson

Złych wiadomości ciąg dalszy, ponieważ Andy Robertson również ma powrócić do gry najwcześniej w styczniu. O jego problemie było wiadomo od październikowej przerwy reprezentacyjnej i podjęto wszelkie niezbędne kroki, aby temu zaradzić.

Po zwichnięciu barku w meczu eliminacji EURO 2024 przeszedł udaną operację. W zeszłym miesiącu Robertson powiedział:

- Jak na razie jest dobrze; minęły już trzy tygodnie od mojej operacji, więc wszystko przebiega tak jak zaplanowano.

Ostatnio obrońca był w świetnym nastroju, gdy w niedzielę świętował z Trentem Alexandrem-Arnoldem.

Przewidywana data powrotu: styczeń 2024 r.

Thiago Alcantara

- Oczekujemy, że wróci - powiedziałbym, że prawdopodobnie na początku nowego roku.

Taką wiadomość Klopp przekazał dziennikarzom na początku listopada, aby zakończyć cotygodniowe pytania o czas rehabilitacji hiszpańskiego pomocnika.

Wychowanek Barcelony nie pojawił się na boisku od kwietnia tego roku.

Przewidywana data powrotu: styczeń 2024

Stefan Bajcetic

Patrząc teraz na przyszłość środka pola the Reds, Stefan Bajcetic stracił również bardzo dużo spotkań przez kontuzje.

Hiszpan zdążył już wystąpić w dwóch spotkaniach tego sezonu, a następnie nie pojawił się na murawie od września.

Niedawno powiedział:

- Zrobiłem prześwietlenie. Prześwietlenia są bardzo okrutne - zawsze coś pokazują. Oczywiście był to trudny moment, ale myślę, że dobrze to zniosłem. Potraktowałem to jako okazję do wzmocnienia się, poprawy niektórych elementów. Starałem się być pozytywnie nastawiony psychicznie.