Osób online 1370

11 najważniejszych bramek Salaha w Liverpoolu

Mohamed Salah został 5. piłkarzem w historii Liverpoolu, który strzelił 200 bramek we wszystkich rozgrywkach.

Egipcjanin zdobył bramkę podczas sobotniego spotkania z Crystal Palace, dołączając do listy legendarnych piłkarzy The Reds, którzy strzelali 200 goli. W tym gronie znaleźli się Ian Rush, Roger Hunt, Gordon Hodgson oraz Billy Liddell. Salah potrzebował 327 meczów, żeby osiągnąć ten wynik.

Dzisiaj wspominamy najlepsze gole Salaha w składzie Liverpoolu.

Pierwsza bramka w składzie The Reds: Watford - Liverpool. 3:3 (12.08.2017)

Salah potrzebował 57 minut, by sięgnąć po pierwszego gola w nowym klubie. Po dołączeniu z włoskiej Romy latem 2017 roku napastnik zdobył bramkę już w pierwszym spotkaniu nowego sezonu z Watford na wyjeździe. Z pomocą Roberto Firmino Salah miał okazję, żeby uderzyć z bliskiej odległości. I trafił. Tak zaczęła się niesamowita historia.

Pierwsza bramka na Anfield: Liverpool - Hoffenheim. 4:2 (23.08.2017)

110 z 200 bramek Salaha miały miejsce na Anfield. Pierwszą z nich Mohamed strzelił w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wówczas rywalem był przedstawiciel Bundesligi - Hoffenheim.

Przy tym golu Salah wykazał się umiejętnością prawdziwego napastnika, czyli sprytem w polu karnym rywala. Po trafieniu Georginio Wijnalduma w poprzeczkę, Egipcjanin posłał piłkę do siatki. Ta bramka była jedną z 11. w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Pierwszy hat-trick: Liverpool - Watford. 5:0 (17.03.2018)

W pierwszym sezonie w Liverpoolu Salah 7 razy zdobywał dwa gole w trakcie jednego meczu. Pierwszego hat-tricka Mohamed strzelił w marcu 2018, kiedy na Anfield przyjechał Watford.

We wspomnianym spotkaniu z Watford Mohamed strzelił cztery bramki, a drużyna Kloppa zwyciężyła 5:0.

Rekord Premier League: Liverpool - Brighton. 4:0 (13.05.2018)

W ostatniej kolejce sezonu 2017/18 Liverpool zapewnił sobie miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów. Salah również dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Mohamed strzelił 44 bramki we wszystkich rozgrywkach, w tym 32 w Premier League. Egipcjanin został pierwszym zawodnikiem w historii, któremu udało się to zrobić w 38. kolejkach.

50. bramka: Liverpool - Crvena Zvezda. 4:0 (24.10.2018)

W październiku 2018 roku Salah zdobył 50. gola. Napastnik potrzebował na to osiągnięcie najmniej czasu w historii klubu.

2. gol w rywalizacji z serbską Crveną Zvezdą oznaczał, że on zdobył 50. goli w 65. meczach we wszystkich rozgrywkach: 12 meczów mniej niż legendarny Albert Stubbins oraz 14 mniej niż Hunt.

Bramka w finale Ligi Mistrzów: Liverpool - Tottenham. 2:0 (01.06.2019)

Po wymuszonym przedwczesnym zakończeniu finału Ligi Mistrzów w 2018 roku (przez kontuzję) Salah dążył do napisania nowej historii w Madrycie.

Napastnik potrzebował mniej niż dwie minuty, żeby dać The Reds prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Wówczas Liverpool pokonał ekipę z Londynu 2:0 i sięgnął po 6. Puchar Europy.

100. bramka: Everton - Liverpool. 2:2. (17.10.2020)

W październiku 2020 roku Salah został dopiero 17. piłkarzem, któremu udało się zdobyć 100 bramek w koszulce Liverpoolu we wszystkich rozgrywkach.

159. występ w składzie The Reds miał miejsce na Goodison Park w derbowym spotkaniu z Evertonem. Tylko Hunt (144 mecze) i Jack Parkinson (153) zdobyli 100 goli szybciej od Egipcjanina.

Najlepszy: Liverpool - Manchester City. 2:2 (03.10.2021)

Każdy ma swój ulubiony gol Salaha.

Jednak w październiku 2021 roku Mohamed zdobył jedną z najpiękniejszą bramek w swojej karierze, pokonując czterech obrońców City i uderzając prawą nogą w światło bramki drużyny gości.

Po meczu Klopp skomentował tego gola.

- Tylko najlepsi piłkarze na świecie są w stanie zdobyć taką bramkę. W tym klubie nigdy nie zapomina się o takich rzeczach, więc po 50-60 latach ludzie wciąż będą mówić o tym golu.

Historyczny aspekt: Manchester United - Liverpool. 0:5 (24.10.2021)

W październiku 2021 roku Liverpool zanotował najwyższe zwycięstwo na Old Trafford w historii.

W pamiętnym meczu Salah został pierwszym piłkarzem od 1936 roku, któremu udało się sięgnąć po hat-tricka z Manchester United na wyjeździe (w 1936 roku zrobił to Fred Howe).

Hat-trick na miarę rekordu: Rangers - Liverpool. 1:7 (12.10.2022)

11 z 200. bramek Salah zdobył po wejściu z ławki. Najlepsze wejście smoka Egipcjanin miał w październiku 2022 roku na Ibrox.

Po zmianie Darwina Nuneza w 68. minucie Mohamed strzelił najszybszego hat-tricka w historii Ligi Mistrzów. Pomiędzy pierwszym a trzecim trafieniem minęło zaledwie… 7 minut 12 sekund. Liverpool wówczas wygrał 7:1.

200. bramka: Crystal Palace - Liverpool. 1:2. (09.12.2023)

Przegrywając 0:1 na Selhurst Park Liverpool potrzebował goli. W 76. minucie Salah pokonał bramkarza rywali i wyrównał w wyjazdowej rywalizacji.

The Reds sięgnęli po kolejną bramkę dzięki niesamowitemu uderzeniu Elliota, który dał drużynie Kloppa cenne 3 punkty.

Po meczu trener odniósł się do rekordu swojego piłkarza.

- To był najlepszy moment, żeby osiągnąć ten fantastyczny wynik. Niesamowity piłkarz, który znaczy dla nas bardzo dużo.

Reakcja Salaha została opisana poniżej.

- Dzisiaj nie mieliśmy łatwo. Jednak poradziliśmy sobie i wygraliśmy ciężkie spotkanie. Jestem zadowolony z siebie i drużyny.