Osób online 1364

Fakty i ciekawostki przede meczem z Union SG

Zapraszamy do zapoznania się z faktami i ciekawostkami przed meczem z Union SC.

Jeśli drużyna Jürgena Kloppa trafi do siatki w ostatnim meczu grupy E, będzie to 34 mecz z rzędu we wszystkich rozgrywkach ze zdobytą bramką. The Reds wyrównają tym rekord klubu.

Te dwie drużyny spotkały się po raz pierwszy w historii w drugiej kolejce rozgrywek, a Liverpool wygrał 2:0 na Anfield po golach Ryana Gravenbercha i Diogo Joty.

Pod wodzą Kloppa, Liverpool wygrał 31 ze swoich 45 meczów grupowych w europejskich rozgrywkach, przy siedmiu remisach i siedmiu porażkach.

Tylko Wataru Endo i Harvey Elliott rozpoczęli w wyjściowej jedenastce wszystkie pięć meczów Ligi Europy, przy czym Elliott rozegrał w każdym po 90 minut. Joe Gomez, Darwin Nunez i Mo Salah również brali udział w każdym z pięciu meczów.

Przed ostatnią kolejką tylko S.C. Freiburg z 17 bramkami w grupie A ma więcej bramek niż Liverpool, który zgromadził ich 16.

Dotychczasowy bilans the Reds w meczach przeciwko drużynom z Belgii wynosi 13 zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka w 16 meczach, ponadto zdobyli w tych spotkaniach 30 bramek.

Liverpool potrzebuje dwóch goli, aby osiągnąć liczbę 250 w trzech odsłonach tych rozgrywek.

Spośród 57 bramek strzelonych przed podopiecznych Kloppa w sezonie 2023/2024 we wszystkich rozgrywkach, 20 zostało zdobytych po 76 minucie, w tym dziewięć w doliczonym czasie gry.

Elliott stał się trzynastym zawodnikiem the Reds, który strzelił gola w tym sezonie, kiedy to w zeszłą sobotę pokonał bramkarza Crystal Palace.

Union SG to piąty belgijski zespół, z którym Liverpool mierzył się w europejskich pucharach, po Anderlechcie, Standardzie Liegie, Club Brugge i Genk.

U siebie we wszystkich rozgrywkach Union SG wygrał 10 z 13 meczów, w tym każdy z ostatnich siedmiu, a przegrał zaledwie raz.

Tego dnia w 1959 roku Bill Shankly objął stanowisko menadżera the Reds. Poprowadził klub do pierwszego sukcesu w europejskich pucharach w 1973 w Pucharze UEFA.