ARS
Arsenal
Premier League
08.01.2026
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1593

Fakty i ciekawostki przede meczem z Union SG


Zapraszamy do zapoznania się z faktami i ciekawostkami przed meczem z Union SC.

Jeśli drużyna Jürgena Kloppa trafi do siatki w ostatnim meczu grupy E, będzie to 34 mecz z rzędu we wszystkich rozgrywkach ze zdobytą bramką. The Reds wyrównają tym rekord klubu.

Te dwie drużyny spotkały się po raz pierwszy w historii w drugiej kolejce rozgrywek, a Liverpool wygrał 2:0 na Anfield po golach Ryana Gravenbercha i Diogo Joty.

Pod wodzą Kloppa, Liverpool wygrał 31 ze swoich 45 meczów grupowych w europejskich rozgrywkach, przy siedmiu remisach i siedmiu porażkach.

Tylko Wataru Endo i Harvey Elliott rozpoczęli w wyjściowej jedenastce wszystkie pięć meczów Ligi Europy, przy czym Elliott rozegrał w każdym po 90 minut. Joe Gomez, Darwin Nunez i Mo Salah również brali udział w każdym z pięciu meczów.

Przed ostatnią kolejką tylko S.C. Freiburg z 17 bramkami w grupie A ma więcej bramek niż Liverpool, który zgromadził ich 16.

Dotychczasowy bilans the Reds w meczach przeciwko drużynom z Belgii wynosi 13 zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka w 16 meczach, ponadto zdobyli w tych spotkaniach 30 bramek.

Liverpool potrzebuje dwóch goli, aby osiągnąć liczbę 250 w trzech odsłonach tych rozgrywek.

Spośród 57 bramek strzelonych przed podopiecznych Kloppa w sezonie 2023/2024 we wszystkich rozgrywkach, 20 zostało zdobytych po 76 minucie, w tym dziewięć w doliczonym czasie gry.

Elliott stał się trzynastym zawodnikiem the Reds, który strzelił gola w tym sezonie, kiedy to w zeszłą sobotę pokonał bramkarza Crystal Palace.

Union SG to piąty belgijski zespół, z którym Liverpool mierzył się w europejskich pucharach, po Anderlechcie, Standardzie Liegie, Club Brugge i Genk.

U siebie we wszystkich rozgrywkach Union SG wygrał 10 z 13 meczów, w tym każdy z ostatnich siedmiu, a przegrał zaledwie raz.

Tego dnia w 1959 roku Bill Shankly objął stanowisko menadżera the Reds. Poprowadził klub do pierwszego sukcesu w europejskich pucharach w 1973 w Pucharze UEFA.


Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Nowy stoper trafi do drużyny rezerw (7)
08.01.2026 11:58, AirCanada, thisisanfield.com
Liverpool FC ze wsparciem dla Kevina Keegana (1)
07.01.2026 23:24, Gall1892, liverpoolfc.com
Arsenal - Liverpool: Wieści kadrowe (3)
07.01.2026 19:49, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Szoboszlai przed starciem z Arsenalem (1)
07.01.2026 19:25, Mdk66, thisisanfield.com
Ekitike piłkarzem miesiąca w Liverpoolu (0)
07.01.2026 17:46, Gall1892, liverpoolfc.com