FRA
Eintracht Frankfurt
Champions League
22.10.2025
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 507

Virgil: Zrealizowaliśmy nasz cel


Virgil van Dijk nie może się doczekać ponownego występu na Wembley, po tym, jak Liverpool zapewnił sobie miejsce w finale Pucharu Ligi, remisując z Fulham.

W niedawno zakończonym pojedynku na Craven Cottage padł wynik 1:1. The Reds objęli prowadzenie w pierwszej połowie po trafieniu Luisa Díaza. Gospodarze wyrównali po zmianie stron, za sprawą Diopa.

Liverpool wygrał pierwszy mecz na Anfield 2:1, dlatego zameldował się w finale, gdzie czeka już Chelsea.

- Wizja powrotu na Wembley brzmi naprawdę dobrze! W sumie to trochę znajome dla nas miejsce - powiedział wyraźnie szczęśliwy w pomeczowym wywiadzie Holender.

- Wiedzieliśmy, że musimy zagrać naprawdę dobry mecz, by awansować. Fulham grało u siebie, na trybunach panowała świetna i gorąca atmosfera. Myślę, że menadżer odpowiednio ich nastroił przed spotkaniem, sugerując, że to może być najważniejszy mecz w trwającym sezonie.

- Byliśmy gotowi na ciężką walkę i uważam, że bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. Strzeliliśmy gola i mieliśmy okazje, by dołożyć kolejne bramki.

- Najważniejsze, że zrealizowaliśmy nasz cel. Jedziemy na Wembley i nie mogę się już doczekać widoku naszych kibiców w Londynie.

Partnerem Van Dijka w środku defensywy był Jarell Quansah, z kolei na prawej obronie wystąpił kolejny młokos - Conor Bradley.

Zapytany o występy kolegów, kapitan Liverpoolu odpowiedział: - Naprawdę dobrze sobie radzą. Być może nasz prawy sektor boiska nie był najbardziej doświadczony, ale to żadna przeszkoda w rozgrywaniu porządnego meczu.

- Z perspektywy obecnego sezonu jestem strasznie dumny z tych chłopaków. Dla nich to dopiero początek wielkiej kariery, ale radzą sobie doskonale.

- Dotarcie do finału po takim meczu potwierdza, jaki progres uczynili na przestrzeni ostatnich miesięcy. Mam nadzieję, że będą dalej notować takie postępy - podsumował Van Dijk.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Agent Heitingi odradzał mu odejście (0)
22.10.2025 15:28, Tomasi, thisisanfield.com
Raport z obozu rywala: Eintracht Frankfurt (0)
22.10.2025 15:21, Bartolino, liverpoolfc.com
Blog z podróży do Frankfurtu (0)
22.10.2025 14:25, GingerElf, liverpoolfc.com
Sytuacje kadrowe przed meczem we Frankfurcie (1)
22.10.2025 10:55, MaksKon, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa: Arne Slot (8)
21.10.2025 22:06, Klika1892, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa: Dom Szoboszlai (0)
21.10.2025 21:59, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Toppmöller o zmianach w składzie na Liverpool (1)
21.10.2025 21:47, Maja, thisisanfield.com
Lekka kontuzja Gravenbercha (4)
21.10.2025 21:09, Gall1892, liverpoolfc.com