Osób online 1531

Liverpool wygrywa w Pradze 5:1

Liverpool wygrał dziś w Pradze 5:1 ze Spartą i jest jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Europy, mając w perspektywie rewanż na Anfield.

The Reds wyszli na prowadzenie w 7. minucie rywalizacji, kiedy w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Mac Allister. Argentyńczyk podszedł do jedenastki i precyzyjnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki, pokonał Vindahla.

W 15. minucie powinno być 1:1. W doskonałej sytuacji znalazł się Haraslin, ale jego strzał wybronił Kelleher, który był na linii bramkowej dobrze asekurowany przez Gomeza.

W 26. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Darwin Núñez. Urugwajczyk mocno zakręcił piłką, pokonując golkipera Prażan.

W 37. minucie bardzo blisko bramki byli Czesi. Strzelał Haraslin, Kelleher wypiąstkował piłkę do boku, a Birmancevic z bliskiej odległości skiksował, strzelając obok słupka.

W 44. minucie fantastyczną okazję zmarnował Cody Gakpo. Holender obrócił się z piłką w polu karnym i trafił w leżącego już Vindahla.

W doliczonym czasie gry dublet skompletował na swoim koncie świetnie dysponowany Darwin. Urugwajczyk popisał się precyzyjnym strzałem z woleja, nie dając szans Vindahlowi na udaną interwencję.

Na samym początku drugiej połowy Sparta strzela gola. Po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska, pechową interwencją w polu karnym Liverpoolu popisał się Conor Bradley, zaskakując Kellehera.

W 50. minucie problem sztabowi medycznemu zgłosił Ibou Konate, który nie był w stanie kontynuować gry, co stawia pod dużym znakiem zapytania występ Francuza w niedzielnym hicie z Ciy.

W 54. minucie Diaz wykorzystał podanie Elliotta i z bliskiej odległości trafił do siatki Sparty.

W 84. minucie po podaniu Szoboszlaia, bramkarza Czechów pokonał wprowadzony z ławki jako piąty rezerwowy - Mo Salah, ale sędziowie po analizie VAR-u z dość niejasnych przyczyn wskazali pozycję spaloną.

W doliczonym czasie gry Dom Szoboszlai świetnie sfinalizował szybką kontrę the Reds, pieczętując okazały triumf gości z Anglii.

Składy:

Sparta: Vindahl; Vitik, Krejci, Sorensen (Rynes 43'); Preciado, Kairinen (Karabec 74'), Solbakken, Zeleny; Birmancevic (Tuci 74'), Haraslin (Laci 65') Kuchta (Olatunji 74')

Liverpool FC: Kelleher; Gomez (Bradley 46′), Konate (Van Dijk 50′), Quansah, Robertson; Endo, Mac Allister (Clark 65′), Elliott; Gakpo, Nunez (Szoboszlai 51′), Diaz (Salah 74′)

Komentarze (189)

Karasu 07.03.2024 19:34 #
aroLFC 07.03.2024 19:34 #
Ach Darwin < 3
Edum 07.03.2024 19:35 #
@Kuczq, no przecież mówiłeś, że ta Sparta to nie są chłopcy do bicia?
AlleyLFC 07.03.2024 19:37 #
I grają nieźle. Wynik zupełnie mylący. Gdyby było 3-3 byłoby bardziej sprawiedliwe
caharin7 07.03.2024 19:43 #
Nie wykorzystali swoich okazji,źle nie grają,my mamy Kellehera i Nuneza
Man_In_Red 07.03.2024 19:35 #
Nunez Nunez Nunez !!!
mięso 07.03.2024 19:35 #
Kapitalna gra. Alexis i Darwin muszą teraz zejść, bo są potrzebni na City.
AlleyLFC 07.03.2024 19:36 #
Co? Kapitalny to jest wynik. Gra słaba o ironio.
czarus142 07.03.2024 19:36 #
Nunez powinien zostać i dobić jeszcze ze 2-3 bramki, żeby się podbudować przed City
Bubek555 07.03.2024 19:36 #
Nie powinniśmy zachować czystego konta w tej połowie, ale dzięki Bogu mamy Kellehera, a Czesi pudłują na potęge.

Jurgen w przerwie dawaj Mrozka, bo jak widziałem jak Koimin leży to przed oczami miałem Adriana w bramce w meczu z City. Przez ten obraz dziś nie zasnę.
Fanlive94 07.03.2024 19:36 #
Kelleher wszystko broni, Darwin wszystko strzela, kto by pomyślał jeszcze parę miesięcy temu. Niesamowity mecz obu Panów, niesamowite obrony i piękne gole.
Edum 07.03.2024 19:36 #
A tymczasem seria Bayeru Alonso najprawdopodobniej dobiegnie końca.
cider 07.03.2024 19:41 #
Skład Bayeru w polowie rezerwowy
Edum 07.03.2024 19:42 #
Czy ja piszę o tym jakim składem grają, czy o tym, że ich seria najprawdopodobniej dobiegnie końca?
guzikoffy 07.03.2024 19:44 #
Idę o stówę że Karabach tego nie wygra.
caharin7 07.03.2024 19:45 #
Ale w niemieckiej są niepokonani
Snatchi 07.03.2024 19:36 #
Nunez bardzo dobre spotkanie, niech się rozkręca! ;) Ładnie śmiga dzisiaj drużyna. Wiadomo, sporo też szczęścia, ale z przodu dajemy radę.
Jedi13 07.03.2024 19:36 #
Brawo Sparta za męski futbol, za otwartą grę. Więcej spokoju i wynik mógłby być bardziej wyrównany. Brawo Kelleher, Brawo Nunez
PorucznikKolano 07.03.2024 19:37 #
Dzisiaj Thibaut Kelleher i Fernando Nunez wyznaczają standardy 😎
Fanlive94 07.03.2024 19:38 #
Alisson Kelleher i Mo Darwin we dwójkę wygrywają nam pierwszą połowę.
Hmmmmmm 07.03.2024 19:38 #
Trochę nerwowo w obronie, ale za to z przodu koncert. Mac i Darwin to zabójcza kombinacja. Kelleher dziś naprawia błędy.
Teraz czas na zmiany i spokojne dowiezienie wyniku.
Tomek199229 07.03.2024 19:38 #
Fajnie że kelleher zamyka jape tym co w niego wątpili :) w lato będzie tu większość płakać że nie będzie dobrego zmiennika
el_pistolero 07.03.2024 19:38 #
Kurde, powie mi ktoś dlaczego dzisiaj mają trening akurat w Pradze?
mięso 07.03.2024 19:38 #
Raków pokonał Quarabag.
Quarabag prowadzi z Bayerem.
Bayer jest niepokonany w lidze niemieckiej.
Wniosek? Raków wygrałby ligę niemiecką bez porażki na koncie.
Timotheus 07.03.2024 19:39 #
szkoda że zamiast kariusa czy minioleta nie mielismy takiego kellehera ;/ ale wtedy by allisona nie sprowadzili. naprawde irlandzczyk moze byc 1 w topowym zespole....
cider 07.03.2024 19:39 #
Ibou, Andy, Mac, Endo i Darwin do zmiany bo mecz juz chyba wygrany
Flips 07.03.2024 19:40 #
A Pan Gil Manzano pokazuje ile czasu doliczamy. Specjalista od czasu doliczonego. :D Wynik lepszy od gry. Ale skuteczność w końcu taka jak powinna być!
Fanlive94 07.03.2024 19:40 #
A Brighton ma pecha, że trafiło na odbudowanych Rzymian po zwolnieniu The Special One xd
wlad73 07.03.2024 19:46 #
Mi właśnie Leverkusen kupon uwala. Z Quarabagiem.
kuba000 07.03.2024 19:50 #
JareckiYNWA 07.03.2024 19:40 #
Mac Callister to taki nasz de bruyne. Jaki on ma przegląd pola. Moim zdanie narazie piłkarz meczu choć nie mozemy zapominac o Kelleherze bo też kolejny wybitny mecz
AngryRedGoose 07.03.2024 19:52 #
Jezu, ta obrona to jest dowcip. Wolni, spóźnieni, każda piłka za plecy to groźba utraty bramki.
B9K 07.03.2024 19:53 #
Kurde, Konate ://. Czemu VVD nie wszedł w przerwie?
pazienza 07.03.2024 19:55 #
po to zeby sie nie skontuzjowal, jezu no co to za gadanie
adamne 07.03.2024 20:07 #
Nie musiał Virgil wchodzić, mógł po wejściu Conora na środek przesunąć się Gomez.
Konate nie udawaj wstawaj chłopie w niedzielę grasz mecz
Vonsky 07.03.2024 19:54 #
Nie wiem czy nie 2 go pociągnęła
B9K 07.03.2024 19:54 #
W sumie nie kuleje, ani nic. Oby nic poważnego
mięso 07.03.2024 19:54 #
Przy kontuzjach mięśnia zawodnicy często schodzą o własnych siłach.
Pietrek 07.03.2024 19:54 #
Jak trwoga to Virgil
el_pistolero 07.03.2024 19:54 #
kuczq 07.03.2024 19:54 #
Mówiłem. Konate wypadnie to wszystko się posypie jak domek z kart
FanLFC25 07.03.2024 19:55 #
Co ma się posypać jak Sparta wchodzi nas jak w masło? Tu już się nie da posypać bardziej, przynajmniej nie w dzisiejszym meczu
Edum 07.03.2024 19:58 #
Ty dużo mówisz, ale mało w tym merytoryki.
kuba000 07.03.2024 19:54 #
cider 07.03.2024 19:54 #
Miejmy nadzieje, ze Ibou nie jest kontuzjowany
el_pistolero 07.03.2024 20:00 #
Znając nasze szczęście to jest. Po co on wyszedł na druga polowe
cider 07.03.2024 20:05 #
No jak Jorgus chcial Virgila oszczedzać, to mógl Bradley na PO a Joe na środek obrony wejść
AngryRedGoose 07.03.2024 19:54 #
Nic mu nie jest. Powinien nie wchodzić w ogóle na 2 połowę. Jak ktoś ma poukładać ten wylew w obronie to tylko VVD.
koza1705 07.03.2024 19:54 #
Pietrek 07.03.2024 19:56 #
Takie zboczenie ma Jurek. Zamiast w przerwie zrobić zmiany to ich wpuszcza na 5 minut.
koza1705 07.03.2024 19:58 #
Sorry ale sie wkutwiłem bo sami sie prosimy o te kontuzje
W takiej formie defensywy czy zagra Konate czy Quansah w niedzielę żadna różnica
użytkownik zablokowany 07.03.2024 19:58 #
Karasu 07.03.2024 19:55 #
kuczq 07.03.2024 19:56 #
A dlaczego tak słabiak ma debiutować? To 1/8 ligi Europy a nie puchar Tymbarka
Pietrek 07.03.2024 19:58 #
Kuczq ty to znafca jesteś, chłopaka nie widziałeś jak gra ale diagnoza postawiona
użytkownik zablokowany 07.03.2024 19:59 #
kuczq 07.03.2024 20:00 #
Akurat losy Musiałowskiego śledziłem. Jeden z moich największych zawodów…
adamne 07.03.2024 19:58 #
Mam nadzieję że nic poważnego się Ibu nie stało, pisałem że powinien był zostać zmieniony w przerwie :/
WojtekYNWA 07.03.2024 19:58 #
jeszcze ENDO bedzie grał na ŚO
el_pistolero 07.03.2024 19:58 #
Mieć 3:0 i zmienić w przerwie Gomeza to jest naprawdę dramat… Gratulacje
Mateo98 07.03.2024 19:59 #
Quansaha to trzeba wysłać w lecie na wypożyczenie do jakiegoś crystal palace by gość się ogrywał co tydzień bo jak gra raz na 4 mecze to odstaje i to nie pierwszy raz z bunley było to samo
Edum 07.03.2024 19:59 #
Kelleher to obecnie najlepszy bramkarz na świecie i to nawet nie jest żart.
użytkownik zablokowany 07.03.2024 20:00 #