Osób online 1097

Van Dijk: To słodko-gorzkie uczucie

Virgil van Dijk określił uczucie towarzyszące po ostatnim gwizdku spotkania jako "słodko-gorzkie". Liverpool zremisował 1:1 z Manchesterem City na Anfield.

Po bramce Johna Stonesa w pierwszej połowie, Liverpool wrócił do gry prezentując znacznie lepszą grę w drugiej połowie. The Reds wyrównali wynik spotkania za sprawą rzutu karnego wykonanego przez Alexisa Mac Allistera, kreując sobie także wiele szans, które mogły przynieść potencjalne trzy punkty.

Van Dijk szanuje jeden punkt w tej rywalizacji, jednakże w rozmowie ze Sky Sports przyznał, że można było wyciągnąć więcej z tego spotkania. Poniżej prezentujemy wypowiedź kapitana...

O drugiej połowie w wykonaniu Liverpoolu...

Oczywiście druga połowa była znacznie lepsza, niż pierwsze 15-20 minut pierwszej połowy - City znajdowało sobie wolne przestrzenie, które my powinniśmy znacznie lepiej zamykać. Myślę, że nasza reakcja była dobra. Mieliśmy bardzo dobre szanse, jednakże niestety nie udało nam się ich przekuć w wygraną. To słodko-gorzkie uczucie. Biorąc pod uwagę szczególnie drugą odsłonę spotkania, można by rzecz, że powinniśmy zwyciężyć. Oni jednak także uderzyli w słupek, nie można odmówić im jakości, oni także mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Było blisko.

O występie Jarella Quansaha...

Bardzo dobry. Fajna historia. Nie sądzę, że gdy dołączył w pre-seasonie do składu, myślał, że będzie odgrywał ważną rolę w wyścigu po tytuł mistrzowski. Jest dla nas ważny. Fantastycznie radził sobie z każdym rzuconym mu wyzwaniem. Niebo jest limitem, musi tylko pozostać pokornym i dalej ciężko pracować, gdyż czeka go po drodze jeszcze wiele przeszkód i niedogodności.

O meczach Liverpoolu z Manchesterem City...

Man City jest oczywiście drużyną, która osiągnęła wiele sukcesów i zwyciężyła wiele tytułów, myślę, że każdy mecz, który z nimi rozegraliśmy, był intensywny. Może z wyjątkiem tego meczu, gdzie gościli nas po tym, jak już zwyciężyliśmy ligę, to był już trochę mecz o pietruszkę. Poza tym jednym spotkaniem, wszystkie były bardzo trudne. Mają jakość na każdej pozycji na boisku, więc nic dziwnego, że zdobyli potrójną koronę w poprzednim sezonie - bardzo to szanuję. Dzisiaj jednak naszym zadaniem było zwyciężyć ten mecz i zrobiliśmy wszystko w naszej mocy, aby ten cel osiągnąć. Tak jak mówiłem, mieliśmy swoje szanse w drugiej połowie, a jeden punkt w takim starciu to wcale nie jest zła sytuacja, musimy więc skupić się na tym co mamy i skupić się na następnych wyzwaniach.

Tak jak już wielokrotnie wspominałem w poprzednich tygodniach, cieszmy się tą przygodą. Powiedziałem chłopakom, jeżeli pomyślicie, jak wiele problemów mieliśmy 12 miesięcy temu, wzlotów i upadków, problemów z usystematyzowaniem formy, spójrzcie gdzie znajdujemy się teraz. To coś czego nie bierzemy za pewnik, gdyż tak to bywa zarówno w futbolu, jak i w prawdziwym życiu. Chcę się upewnić, że każdy z nas cieszy się tym, myślę, że cieszyliśmy się swoją grą w drugiej połowie.