CHE
Chelsea
Premier League
04.05.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1637

Boss o powołaniu dla Gomeza


Wczoraj otrzymaliśmy informację o powołaniu Joe Gomeza do reprezentacji Anglii na najbliższe zgrupowanie. Wiadomość bardzo ucieszyła Jürgena Kloppa, którego zdaniem 26-latek w pełni na to zasłużył swoimi występami w barwach The Reds.

Obrońca Liverpoolu dołączy do składu „Trzech Lwów” po raz pierwszy od 2020 roku. Reprezentacja Anglii podczas najbliższego zgrupowania zagra dwa mecze towarzyskie — z Brazylią i Belgią na Wembley.

Joe Gomez w sezonie 2023/24 ma na swoim koncie już 40 występów w barwach klubu z Anfield. Tylko Darwin Núñez i Cody Gakpo zagrali więcej razy od Anglika. Urugwajczyk i Holender mają na swoim koncie po 41 spotkań. 

Jürgena Klopp jest zachwycony tym, że posiada w swoim obwodzie wszechstronnego Gomeza. Możliwość obsadzania go na różnych pozycjach powoduje, że Niemiec dysponuje większą elastyczność taktyczną, co bardzo sobie ceni. 

- Joey zasłużył na to — powiedział Klopp.

- Do tej pory gra wyjątkowy sezon.

- Mówiłem to już wiele razy, że bez tej młodzieży nie byliśmy tu, gdzie teraz jesteśmy i bez Joey’a nie byliśmy w tym miejscu, w którym się znajdujemy.

- Zagrał na tylu pozycjach. Cieszy mnie ta informacja i widziałem, że on też jest z tego bardzo zadowolony.

- Dobra wiadomość. Teraz zagrajmy kolejny mecz, a potem niech jedzie na kadrę. Mam nadzieję, że po tym zgrupowaniu wróci zdrowy i będzie mógł dokończyć z nami sezon.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skład na mecz z Chelsea!  (19)
04.05.2025 16:16, Gall1892, liverpoolfc.com
Chalobah przed meczem z Liverpoolem  (0)
04.05.2025 12:03, FroncQ, chelseafc.com
Slot z nagrodą za Występ Tygodnia  (0)
03.05.2025 23:13, Maja, liverpoolfc.com
Młodzież przegrywa 0:3 w derbach Merseyside  (2)
03.05.2025 21:33, AirCanada, liverpoolfc.com