Osób online 1068

Lineker i Lijnders o docelowej pozycji TAA


Gary Lineker wezwał Arne Slota do wystawiania Trenta Alexandra-Arnolda w środku pola.

Prawy obrońca występował na tej pozycji wielokrotnie w ciągu ostatnich 18 miesięcy pod wodzą Kloppa. Jednak najczęściej decydował się na uzupełnianie linii środkowej w momencie rozprowadzania akcji.  25-latek był skuteczny w roli rozgrywającego, rozrzucając piłki do przodu z głębi pola.

Gareth Southgate wystawiał go na pozycji pomocnika w kilku meczach reprezentacji Anglii.  Pojawienie się Conora Bradleya daje Alexandrowi-Arnoldowi większe pole do popisu w środku pola.

To, czy Holender będzie nadal wykorzystywał absolwenta akademii w sposób, jaki robił to Klopp, nie jest jeszcze jasne. Lineker uważa jednak, że szkoda byłoby nie wykorzystywać Trenta w taki sposób.

W podcaście The Rest Is Football powiedział:

- Wciąż gra na pozycji prawego obrońcy dla Liverpoolu. Od czasu do czasu grał w środku pola, ale jest to rodzaj odwróconej.

- Mam nadzieję, że nowy menedżer, będzie grał Trentem w środku pola. Myślę, że to jego pozycja, naprawdę, zawsze tak uważałem. Byłoby wspaniale widzieć go grającego tam regularnie.

Były asystent niemieckiego szkoleniowca - Pep Lijnders przyznał, że był człowiekiem, który nalegał na grę Alexandra-Arnolda w środku pola, a w tym tygodniu opisał, jak postawił Kloppowi ultimatum w sprawie taktyki.

- Ciągle powtarzałem Jurgenowi: 'Musimy to zrobić'. "Ale Pep, bla bla bla" [narzekał Klopp].

- Musimy to zrobić. Aż miałem tego tak dość, że poszedłem do Jurgena w tym biurze i powiedziałem: "Jurgen, w przyszłym roku możesz całą moją pensję".

- Jeśli nie zrobimy tego w następnym meczu, to dla mnie koniec. Nie mogę. Potrzebujemy dodatkowego zawodnika, potrzebujemy tam Trenta. Mówię ci, to zadziała, to zadziała - wspominał Lijnders. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

psk100 23.05.2024 15:01 #
Jeśli to prawda to mamy pokaz upartości i zawziętości do jednego przez Kloppa. Czasami szkoda, bo inne rozwiązania mogły tylko pomóc osiągnąć więcej. Oczywiście to gdybanie, ale takie jest moje zdanie, można było prawdopodobnie osiągnąć więcej, ale i tak jestem bardzo zadowolony, mega zadowolony z tej przygody. Dzięki Niemcowi znowu jesteśmy w topie, odbudował klub w sposób niesamowity. Jeszcze ta więź z klubem i kibicami i miastem. Coś pięknego.

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com