BOL
Bologna

Osób online 1902

Díaz z bramką i asystą dla Kolumbii

Kolumbia pokonała Boliwię 3-0 w ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem Copa America. Luis Díaz był kluczową postacią tego spotkania, strzelił bramkę i zaliczył asystę.

Już przy pierwszej bramce, gracz Liverpoolu miał duży udział przy powodzeniu tej akcji, przejął podanie rywala, wbiegł w pole karne i w zamieszaniu Jhon Arias umieścił futbolówkę w siatce.

Przy drugim trafieniu 27-latek mógł już dopisać na swoje konto asystę, płaskim podaniem odnalazł w szesnastce Johna Cordobę, który podwyższył wynik na 2-0.

Na trzy minuty przed przerwą skrzydłowy Liverpoolu w końcu mógł cieszyć ze swojego trafienia, które było również jego 100 bramką zarówno dla reprezentacji, jak i klubu.

To była już ostatnia bramkowa akcja w tym spotkaniu. Każda z drużyn otrzymała jeszcze po jednej czerwonej kartce w drugiej w połowie, ale wynik nie uległ już zmianie.

Kolumbia rozpocznie swój udział w Copa America 24 czerwca, kiedy zmierzy się z Paragwajem w pierwszym meczu grupy D.

W fazie grupowej zmierzą się jeszcze z Kostaryką i Brazylią.