BET
Real Betis

Osób online 1725

Deschamps o braku występu Konate z Austrią

Przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy Konate wyrastał na faworyta do bycia partnerem Dayota Upamecano na środku obrony reprezentacji Francji.

Jednak po opublikowaniu składu przez Deschampsa przed rozpoczęciem meczu w poniedziałkowy wieczór to środkowy obrońca Arsenalu William Saliba został desygnowany do gry zamiast gracza Liverpoolu.

Francja odniosła niewielkie zwycięstwo 1:0, podczas którego Kylian Mbappe doznał kontuzji nosa, a występ Saliby wzbudził obawy.

Jak donosi Get French Football News, na konferencji prasowej po meczu Deschamps szczegółowo wyjaśnił, dlaczego wybrał 23-latka zamiast Konate.

- Zdecydowałem się postawić na Salibę, ponieważ uważałem, że jest bardziej gotowy na taki mecz niż Konate - powiedział reporterom.

- Nie znaczy to, że przekreśliłem Konate, ponieważ podczas turnieju będziemy potrzebować wszystkich.

- [Saliba i Upamecano] rozgrali razem 120 minut dla reprezentacji Francji, to niewiele, ale mają tę umiejętność, dzięki której mogą być bardzo solidni w sytuacjach jeden na jednego.

- Nawet jeśli były pewne aspekty, w których nie wyglądali najlepiej, to emanowali dużą siłą i spokojem.

- Potrzebowaliśmy tego przeciwko takiemu przeciwnikowi.

Mówi się, że Deschamps mógłby rozważyć zmianę ustawienia środkowych obrońców w zależności od spotkania, co miało również miejsce w dwóch meczach towarzyskich Francji.

Konate (118 minut), Upamecano (107) i Saliba (135) podzielili się minutami podczas spotkań z Luksemburgiem i Kanadą, chociaż Upamecano był jedynym, który rozpoczął oba w pierwszym składzie.

To, czy wybór Deschampsa jest słuszny, pozostaje przedmiotem dyskusji, zwłaszcza że N'Golo Kante musiał asekurować Salibę po nieudanej próbie odbioru piłki po której Patrick Wimmer miał szansę na zdobycie bramki.

Oczywiście trudno byłoby argumentować, że Konate domagał się miejsca w składzie ze względu na formę, ponieważ stracił pod koniec sezonu miejsce w drużynie Liverpoolu.

Możliwe, że Deschamps przywróci 25-latka do składu na piątkowe starcie z Holandią, w którym zmierzy się z kolegą z drużyny Codym Gakpo.