BET
Real Betis

Osób online 1616

Copa América: Urugwaj demoluje, Darwin z golem

Urugwaj wygrał z Boliwią 5:0 w swoim drugim występie na Copa América 2024. Darwin Núñez wpisał się na listę strzelców w 21. minucie spotkania.

Strzelanie na Meadowlands Stadium w New Jeresy rozpoczął już w 8. minucie Fecundo Pellistri. Nicolás de la Cruz dośrodkował w pole karne wprost na głowę Ronalda Araújo, a stoper Barcelony zgrał piłkę przed bramkę, do której dopadł zawodnik Czerwonych Diabłów.

Następnie Maximiliano Araújo uruchomił prostopadłym podaniem Darwina Núñeza, a napastnik Liverpoolu w sytuacji sam na sam z Sergio Rochetem podwyższył prowadzenie podopiecznych Marcelo Bielsy.

Finalnie bramki zdobywali jeszcze M. Araújo (71. minuta), Federico Valverde (81. minuta) oraz Rodrigo Bentancur (89. minuta).

W tabeli grupa A Błękitni zajmują pierwszą pozycję. Druga lokata przypada gospodarzom – USA. Trzecia jest Panama, a na czwartym miejscu znajduje się Boliwia.

Núñez zakończy fazę grupową Copa América starciem z USA (wtorek, 2 lipca, 03:00).