17.09.2024
21:00

Osób online 1847

Anglicy ze srebrnym medalem w Berlinie

Synowie Albionu po raz drugi z rzędu przegrali w finale Mistrzostw Europy. Wczoraj górą w Berlinie była Hiszpania, która pokonała Anglików 2:1.

Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego wyszła na prowadzenie w 47. minucie, kiedy po asyście Yamala, wynik rywalizacji otworzył Williams.

Trzy Lwy doprowadziły do wyrównania w 73. minucie. Bellingham zgrał piłkę przed pole karne do Palmera, który oddał mocny strzał z dystansu i trafił do bramki strzeżonej przez Simóna.

W 86. minucie dobrym podaniem z lewego sektora boiska popisał się Cucurella, Oyarzabal uprzedził angielskiego stopera i bramkarza, strzelając gola z bliskiej odległości, który dał w ostatecznym rozrachunku złoty medal Hiszpanii.

Trent Alexander-Arnold i Joe Gomez całe spotkanie obserwowali z ławki rezerwowych.

Teraz duet zawodników Liverpoolu czeka kilkunastodniowy urlop, po czym zameldują się w Kirkby i rozpoczną treningi pod wodzą Arne Slota.