23.10.2024
21:00

Osób online 2182

Drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów!

The Reds zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu w fazie ligowej Ligi Mistrzów i po dwóch pierwszych kolejkach mają komplet sześciu punktów. W dzisiejszym spotkaniu pokonali ekipę Bolonii 2:0, po bramkach Alexisa Mac Allistera oraz Mohameda Salaha.

W drugiej kolejce fazy ligowej Champions League Liverpool podejmował przed własną publicznością drużynę z Serie A, Bolonię. Podopieczni Arne Slota udział w tegorocznych europejskich rozgrywkach rozpoczęli od zwycięstwa 3:1 na San Siro z AC Milanem, natomiast ekipa Vincenzo Italiano zremisowała u siebie z Szachtarem Donieck 0:0.

Na pytanie, czy mecz od początku ułożył się pod dyktando gospodarzy z Merseyside? Niekoniecznie, ale to oni pierwsi wbili gola. Przepiękne dośrodkowanie od Mohameda Salaha wykończył uderzeniem z bliskiej odległości Alexis Mac Allister. Argentyńczyk otworzył wynik spotkania na Anfield w 11. minucie.

Liverpool nie ustrzegł się błędów w obronie najpierw strzał po rykoszecie trafił w poprzeczkę bramki Alissona Beckera, a następnie nadział się na groźną akcję gości i uderzeniu w słupek. W 33. minucie refleks Alissona w bramce przetestował też Kacper Urbański, ale znakomicie sparował piłkę brazylijski golkiper. Goście absolutnie nie odpuszczali żadnej piłki. Chcieli pokazać się w Europie z bardzo dobrej strony. Więc opinia o dobrej na wysokiej intensywności oraz jakości pierwszej połowy spotkania nie powinna nikogo dziwić. Liverpool utrzymał prowadzenie do przerwy 1:0.

Przez większą część czasu drugiej połowy oglądaliśmy mnóstwo walki w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola. Tak było do ostatniego kwadransa gry.

W 75. minucie fenomenalnym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Mohamed Salah. Egipcjanin w swoim stylu zszedł na lewą nogę zwiódł dwóch obrońców gości i strzałem w długi róg nie dał żadnych szans Łukaszowi Skorupskiemu na interwencję. Liverpool po trafieniu Salaha wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Drużyna Czerwonych już do ostatniego gwizdka próbowała kontrolować grę z dala od swojego pola karnego, ale co by nie mówić drużyna Bolonii postawiła trudne warunki graczom the Reds. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Anfield 2:0.

Składy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (86' Bradley), Konaté, van Dijk, Robertson (72' Tsimikas), Gravenberch, Mac Allister, Szoboszlai (86' Jones), Salah, Núñez (61' Jota), Díaz (72' Gakpo)

Bologna: Skorupski - Posch, Beukema (62' Casale), Lucumi, Miranda, Freuler (84' Fabbian), Orsolini, Moro, Urbański (62' Aebischer), Ndoye (79' Iling-Junior), Dallinga (79' Castro)

Komentarze (149)

Mort 02.10.2024 19:59 #
A co z Jota? Podobno miał być dostępny?
pazienza 02.10.2024 20:03 #
czekaj zadzwonie do niego i zapytam, o co ty sie pytasz gamoniu jezu. mowili ze mial uraz, trenowal ale nie byli pewni czy zagra i jednak nie zagra, matko
MaxPower 02.10.2024 20:07 #
Jota jest na ławce w składach podawanych przez oficjalne kanały Liverpoolu i Ligi Mistrzów.
Zalewsky 02.10.2024 20:00 #
Thijs Dallinga. Zapamiętajcie to nazwisko. Ostatnio nas nieźle pokąsił w Lidze Europy. Będzie z niego jeszcze grajek.
pazienza 02.10.2024 20:04 #
na bogato, liczylem na gakpo, quansaha i bradleya co najmniej
Man_In_Red 02.10.2024 20:05 #
Sto lat Roberto Firmino !!!
Brodwej 02.10.2024 20:16 #
niestety, nie mamy w swoim składzie piłkarza pokroju Bobo , nasza pozytywna legenda , cieple pozdrowienia od kibiców LFC, 100 lat!!!
RedFan1892 02.10.2024 20:06 #
Po 3pkt!!!! YNWA
Kijoraptor 02.10.2024 20:07 #
Idziemy na ostro. Na ławce poza Gakpo nie ma za wiele jakości. Oby podstawa wypracowała prowadzenie, a potem niech wchodzi młodzież.
Lipaa1960 02.10.2024 20:13 #
Dziwi brak jakiejkolwiek rotacji
Karasu 02.10.2024 20:16 #
Hmmm bardzo dziwny skład
Taki w stylu Kloppa, aby dojechać przed Boxing Day
Gruffi 02.10.2024 20:18 #
To ciekawe jak na tle LFC wypadną Skorupski, a przede wszystkim Urbański.
ynwa19 02.10.2024 20:18 #
I dokładnie taki skład przewidziałem na forum 😬 i nie dziwi nic!

Brodwej 02.10.2024 20:20 #
Przerwa przed nami , w Lidze Mistrzów za wygraną niezła kasa , zarząd będzie tolerował mniejsze wpływy eurosów na konto
Risg 02.10.2024 20:24 #
Liczyłem na więcej roszad, Quansah, Gakpo czy Bradley od pierwszej minuty.
Piotr72 02.10.2024 20:26 #
Po 3 pkt i oby bez żadnych kontuzji .
Brodwej 02.10.2024 20:29 #
Bobo Firmino w ciągu 8 sezonów grał u nas , ma dzisiaj Urodziny , wspaniała nasza Legenda , 100 lat!!!
Brodwej 02.10.2024 20:32 #
Dzięki Ci Man_In_Red za przypomnienie o urodzinach Bobo, dzięki serdeczne
RedKoks 02.10.2024 20:33 #
Ciekawe do kiedy będzie tak leciał tą 11, Bologna na Anfield do zrobienia Quansahem, Jonesem i Gakpo.
TruckDriver41 02.10.2024 20:35 #
Nie śledzę Bologni, ale jesli grają tak jak Atalanta czy Forest to cierpienie przed nami... Dwóch polaków w skłądzie Boloni więc dodatkowy smaczek.
Bartollinni 02.10.2024 20:59 #
Co za sz..aty z canal plusa. Ciekaw jestem czy jakiegoś baneru w tematyce politycznej nie wystawili i cenzura wjechała.
Karasu 02.10.2024 20:59 #
Jak ktoś ma możliwość to niech przełączy z c+ na jakiś angielski stream
Bo na c+ komentuje ten cep Nahorny
PHILIPS-182 02.10.2024 21:01 #
Ali ma dziś urodziny więc wypada mu życzyć czystego konta no i oczywiście dużo zdrowia :)
Fajnie że polacy w Bologi, ale liczę że Łukasz dziś nie będzie miał dnia konia i coś wpuści, np. Darwinowi i Salahowi :P
LiveTom 02.10.2024 21:13 #
Nahorny nigdy nie przepuści okazji żeby przypomnieć jakąś porażkę Liverpoolu.
cider 02.10.2024 21:37 #
Nie da się tego kretyna sluchać.
Zalewsky 02.10.2024 21:41 #
I co Viaplay takie złe? Tam nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na komentarz.
karek 02.10.2024 21:16 #
Ja bym nawet tego nie spalił...
KJanoo 02.10.2024 21:18 #
Problem z Nunezem jest taki (oprócz wykończenia) że on 9/10 takich akcji pali. Ja nie pamiętam napastnika który aż tak często daje się łapać na ofsajdzie
RedMat 02.10.2024 21:21 #
Męczy znowu ten Salah . Wszystko psuje...
TruckDriver41 02.10.2024 21:37 #
Nunez chyba dalej nie rozumie co mówi do niego trener... Słabo to wygląda jak Liverpool nier umie rozbić i rozciągnąć tego pressingu...
MG75 02.10.2024 21:37 #
Wyprowadzamy piłkę spód bramki niczym beniaminek na Etihad.
Ralf088 02.10.2024 21:39 #
Jaki ten sędzia przyjebany, 2 kartki dla naszych praktycznie za takie pierdoły..
Zalewsky 02.10.2024 21:40 #
Arbiter główny to jest dzisiaj jakiś absurd.
caharin7 02.10.2024 21:42 #
Nie panuje nad niczym
kuczq 02.10.2024 21:41 #
Dwie żółte dla naszych środkowych z dupy. Po meczu złożyć skargę na tego gościa z gwizdkiem
madman99 02.10.2024 21:43 #
Pierwsza połowa to absolutne Graven show. A reszta ekonomicznie, myśli już o następnym meczu.
Pete2172 02.10.2024 21:47 #
Bez przesady, sędzia Nikola Dzbanovic zdecydowanie MOTM
radoLFC 02.10.2024 21:44 #
Po tym meczu sędzia może znaleźć zatrudnieienie w PL
Fanlive94 02.10.2024 21:44 #
Dać jakiegoś noname z Macedonii na mecz LM to skandal. Taylore i Olivery to przy nim profesorzy.
kuczq 02.10.2024 21:47 #
Oliver to dobry sędzia tylko opłacony
Fanlive94 02.10.2024 21:59 #
Czyli niedobry jak dał się opłacić. Ja go do zeszłego sezonu szanowałem jako jedynego angielskiego sędziego, ale potem zaczął odwalać szajs.
stavrogin 02.10.2024 22:01 #
Dobry "piłkarsko", a dlaczego się sprzedał, to nie wiemy. Mógł np. zaszaleć w tych Emiratach i teraz mogą go np. szantażować
caharin7 02.10.2024 21:46 #
Nie było faulu na Van Dijku?
kuczq 02.10.2024 21:48 #
Czemu tego meczu nie pokazuje TVP? Dwóch Polaków w składzie Bologni. Pamiętam, że zawsze pokazywali mecze Lewandowskiego nawet kosztem największych hitów
pazienza 02.10.2024 21:50 #
pewnie szpaku czy inny gamon nie ogarneli ze lewy od 2 lat nie gra w bajernie i sie nie jorgneli
aroLFC 02.10.2024 21:50 #
Pokazują co kolejkę niemieckie zespoły, zapewne przypadkowo tak wyszło ;p
LiveTom 02.10.2024 21:52 #
Chyba C+ wybrało nasz mecz jako nr 1 więc TVP nie mogło.
Risg 02.10.2024 21:52 #
Następny mają pokazać z RB Lipsk.
stavrogin 02.10.2024 22:00 #
Widocznie chodziło o Lewandowskiego, a nie o dowolnych Polaków, jakich teraz pełno w europejskich klubach w porównaniu do czasów przed wejściem do Unii
ynwa19 02.10.2024 21:51 #
Irytuje mnie dzisiaj Sobo bo wielokrotnie zamiast odwrócić się w kierunku bramki rywala to gra z automatu do tyłu jak... Hendo.
Jego całkowitą odwrotnością jest Graven.

Te zabawy pod własnym polem karnym przyprawiają mnie o palpitacje serca 😡

Trzeba koniecznie strzelić na 2:0 aby uspokoić zapędy Włochów.

Dawać The Reds ⚽⚽🔴💪
magniuto 02.10.2024 22:03 #
Ciekawe, tylu odbiorów co miał dziś Szobo, to nie zauwazyłeś
Kratos 02.10.2024 21:51 #
Straciliśmy kontrolę pod koniec połowy, dwa poważne błędy Trenta i mógł być gorąco. Trzeba szybko strzelić kolejną bramkę.
Cinek94YNWA 02.10.2024 21:51 #
Wniosek jeden salah dzis nic nie daje a wręcz odbiera ale tak to jest jak zawodnik czuje się nietykalny.
JulyLFC 02.10.2024 22:34 #
Gol i asysta XD
+ pewnie byłby dzisiaj na ławce gdyby nie kontuzja Chiesy
Zalewsky 02.10.2024 21:51 #
Szczerze? Wolę żeby wszystko było w Viaplay. Nahorny już mi zbrzydł po 45. minutach. W Viaplay nie narzekaliśmy na komentatorów. Tu będziemy narzekać i na komentatorów i na brak transmisji meczów, albo jej wysoką cenę.
caharin7 02.10.2024 22:00 #
Ja tam wolę Canal,natomiast Nahornego nie słucham
gorzalekLFC 02.10.2024 21:51 #
Mogłoby być już spokojnie może nawet po meczu jakby Salah był dokładny…serio spierdzielił proste piłki gdzie mogliśmy wyjść sam na sam mam nadzieję tylko że jakimś cudem się to nie zemści -_-
TruckDriver41 02.10.2024 21:52 #
Futbol jednak mocno ewoluował. Nawet taka Bolonia, Forest czy Wilki mogą być mega zoorganizowanymi i super wydolnymi i wyutrzymałyi drużynami. Dyscyplina taktyczna u Boloni budzi podziw. Ich jedność, kondycja i trzymanie pressingu również. Większość kibiców mysli, że taki Liverpool czy real powinni wygrywac większość meczów z miejsca. Tymczasem widać, że oprócz tych wielkich jest jeszcze dużo druzyn z dobrymi trenerami, które grają mega trudną piłkę. Ja osobiście lubie oglądać takie zawody. W takich meczach ci najlepsi zawodnicy powinni czuć odpowiedzialność, że na nich spoczywa powinnośc dania czegoś extra. Trochę mi tego brakuje wśród piłkarzy Lfc.
Jaquar 02.10.2024 21:54 #
trafne, fajne spostrzeżenia
Bardzo dobrze napisane
stavrogin 02.10.2024 21:58 #
Tego trenera mają od czerwca. A w lidze mają 12 miejsce.
Brodwej 02.10.2024 22:00 #
gramy jednak taktycznie chujowo
adamne 02.10.2024 21:57 #
Po obiecującym pierwszym kwadransie drugi graliśmy chaotycznie jak z Wilkami, dobrze że nic nie wpadło. Pod koniec pierwszej połowy odzyskaliśmy na szczęście kontrolę, oby tak zostało do końca.
Martwią te żółte u obu stoperów, będzie problem gdyby trzeba było kasować jakąś kontrę. Może Quansaha wpuścić.
Trent dobrze w ofensywie ale w obronie to już różnie.
Kajojojek13 02.10.2024 21:58 #
Zastanawia mnie czy gdyby na prawym skrzydle grał ktoś o mniejszym statusie niż salah a bardziej motoryczny ot drugi Diaz to czy to nie byłoby z korzyścią dla nas. Wiadomo asysta cudo, ale to ile on generuje strat i ile razy był wyprzedzony prze swojego obrońcę na tym poziomie jest rzadki. Zauważcie że jak w pressingu zamknął robertsona to Diaz jest zawsze do gry i prawie nigdy nie traci, a jeśli zejdzie też do niego stoper to może posłać na nuneza bo ma on 1na 1. Po drugiej stronie trent ma trudniej bo salah gra wyzej i nie zawsze jest opcja
Meth 02.10.2024 22:12 #
Japier... Za co niby ta kartka dla Robo??!!
czerwonyy 02.10.2024 22:19 #
Nahorny zdejmij szalik Bologni xD Szok co chłop dziś komentuje, za te ostatnie lata braku komentowania sobie wynagradza.
MG75 02.10.2024 22:22 #
Ależ Ryan ma zagrania, podanie dodatkowych Mo - majstersztyk.
gorillaman 02.10.2024 22:22 #
Gravenberch jest na razie niesamowity w tym sezonie. Ogromny rozwój podczas letniej przerwy.
Iwen 02.10.2024 22:25 #
Canal plus to dno, oglądane już bez dźwięku
caharin7 02.10.2024 22:25 #
Maca niech zejdzie bo go nam zajadą
PHILIPS-182 02.10.2024 22:31 #
Panie Slot Macca do zmiany!!! I to już! Nieźle poobijany zresztą jak zawsze w każdym meczu.
I mam wrażenie że już zaczyna mu brakować sił...
caharin7 02.10.2024 22:32 #
Stary,dobry Mo
PHILIPS-182 02.10.2024 22:36 #
Próbował próbował i w końcu wpadło :)
Mimo wszystko słaby mecz dziś, a te podania w pierwszej połowie masakra.
adamne 02.10.2024 23:27 #
Z jego powodu nie kupię juz abonamentu C+.
Sherwood97 02.10.2024 22:41 #
Graven to ty ?! Przemiana niesamowita, jest lepszy o 100%, a Nunez I szobo póki co nadal szukają formy
cider 02.10.2024 22:48 #
Trochę martwi „zajeżdżanie” Maca i Ryana.
Kto wyjdzie na CP, Endo i Jones?
Trendzik66 02.10.2024 22:49 #
oby nie
MaxPower 02.10.2024 23:13 #
Wyjdą Mac Allister i Gravenberch. Gramy zdecydowanie bardziej ekonomicznie niż za Kloppa i na tym etapie sezonu nie ma konieczności rotowania składem. Zresztą jakość kadry na to nie pozwala. Ktokolwiek z dostępnych piłkarzy wejdzie za kogoś z tej dwójki drastycznie zaniży poziom. A wystawienie na boisku Endo i Jones'a na drużynę pokroju Crystal Palace to igranie z ogniem, które najpewniej skończy się stratą punktów.
adamne 03.10.2024 00:20 #
Na razie to działa. Tak jak kolega napisał, nasza gra jest trochę mniej intensywna a być może też zawodnicy mniej dostaja w kość na treningach. Rotacja jest w końcówkach meczów i w EFL Cup, może to wystarczy. Oby.
HUN 02.10.2024 22:55 #
Mam nadzieję że Mo pozamykał buźki na zawsze swoim krytykantom na tej stronie.
Kratos 02.10.2024 22:55 #
Cały Salah. 3/4 meczu do dupy, a i tak robi asystę i bramkę.
cider 02.10.2024 22:58 #
Tego oczekujemy od napastnika: liczb :)
AirCanada 02.10.2024 22:57 #
Grunt, ze 3 punkty i kolejny krok w kierunku 1/8 LM wykonany.
Brodwej 02.10.2024 23:01 #
74 minuta i bramka Salaha, mistrzostwo Świata, reszta gry, szczególnie zestawienie taktyczne chu..wo to wygląda niestety, mam swoje zdanie
aroLFC 03.10.2024 10:24 #
Niestety nie znasz się na piłce - to moje zdanie
Fanlive94 03.10.2024 14:50 #
To napisz, dlaczego taktycznie chujowo, mistrzu
caharin7 02.10.2024 23:02 #
Cieszą 3 pkt,Gravenberch najlepszy,jak dla mnie to możemy tak grać do końca sezonu.Ważne żeby wygrywać.Na dodatek Real przegrał
Flips 02.10.2024 23:06 #
Bologna to nie są byle ogórki. Duża intensywność, bardzo wysoko wychodzili utrudniając rozegranie w środku pola. Cieszy wynik i "0" z tyłu. Bez fajerwerek, ale nie zawsze się da. :)
RATAJ85 02.10.2024 23:07 #
Ten brak transferu na 6 to najlepszy transfer sezonu. Graven WoW
Risg 03.10.2024 08:22 #
Wolałbym żeby była ta 6 i grała z Gravenem. Mac na 10, bo Węgier od dłuższego czasu nie dojeżdża.
Brodwej 02.10.2024 23:50 #
Cieszą 3 punkty, jednak nie wyglądamy na przykład jak Atletico Simeone, mamy nieodpowiedzialną taktykę gry , dyscypliny brak nam w środku pola ,przy odpowiednim kryciu McAlistera , Gravenberg nie dostanie piłek i będzie wymuszony do cofnięcia się i nasza dwójka Salah i Jota, nie dadzą sobie w obronie pod pressingiem więcej niż 5-7 minut, Diaz jest bardziej motoryczny i odporny
everlast 02.10.2024 23:58 #
Chcialbys dostac 4 bramki?
Brodwej 03.10.2024 00:25 #
przecież wiadomo , ze chodzi mi o rok 20/21, Diego ma totalny brak kasy , a to ,że dostali 4 bramki w tej kolejce , nic nie znaczy, my też przegraliśmy 1-5 z Ajaksem 1966 roku, ale w 1/4 lub 1/2 LM możemy spokojnie się rywalizować
Raku 03.10.2024 05:58 #