CHE
Chelsea

Osób online 1791

Wymęczone zwycięstwo z Orłami

Liverpool po dobrej postawie w pierwszej połowie i gorszej po zmianie stron, zainkasował komplet oczek na Selhurst Park, ogrywając Crystal Palace 1:0.

Orły postraszyły the Reds w pierwszej akcji meczu, kiedy Nketiah skierował piłkę do siatki gości, ale arbiter wskazał pozycję spaloną.

W 8. minucie Liverpool wychodzi na prowadzenie. Z lewego skrzydła w pole karne dograł Cody Gakpo, a Diogo Jota jak rasowy lis pola karnego, zdobył gola, pakując piłkę do sieci między nogami Hendersona.

W 13. minucie szybka akcja Liverpoolu prawym skrzydłem. Mo Salah ograł obrońcę i spróbował sprytnego dogrania piłki do Mac Allistera, ale Argentyńczyka uprzedził czujny Henderson.

W 28. minucie próby strzału z dystansu podjął się Alexander-Arnold, lecz bramkarz Orłów wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 33. minucie powinno być 2:0 dla the Reds. Prawym skrzydłem urwał się Gravenberch, który wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Jotę, jednak Portugalczyk fatalnie skiksował, nie trafiając nawet w światło bramki.

Crystal Palace stworzyło sobie najgroźniejszą okazję w doliczonym czasie gry, kiedy Alissona próbował zaskoczyć Sarr, lecz Brazylijczyk popisał się pewną interwencją po strzale z 15. metrów.

Po pierwszej odsłonie the Reds prowadzili zatem 1:0.

W 55. minucie rywalizacji Van Dijk popisał się świetnym przeglądem pola i zaadresował doskonałe podanie w pole karne do Salaha, ale dobrze ustawiony Henderson poradził sobie z uderzeniem Króla Egiptu.

W 61. minucie Alexander-Arnold po rzucie wolnym wypatrzył w polu karnym Jotę, jednak Portugalczyk niecelnie uderzył futbolówkę głową.

W 63. minucie Liverpool próbował szybkiej wymiany podań na własnej połowie, piłkę stracił Gravenberch, przed dobrą okazją stanął Nketiah, ale Alisson Becker nie dał się zaskoczyć.

W 69. minucie bardzo mocnym strzałem popisuje się Eberechi Eze, lecz brazylijski golkiper gości znów był górą.

W 77. minucie fani Liverpoolu zamarli, gdy kontuzję zgłosił Alisson, który nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na placu gry melduje się totalny 'świeżak' w Premier League - Vítězslav Jaroš.

W 84. minucie Czech został przetestowany między słupkami przez Eze, popisując się pierwszą udaną interwencją.

W końcówce spotkania Liverpool przeniósł grę na połowę Crystal Palace, 'dowożąc' do końcowego gwizdka zwycięstwo.

Podopieczni Slota wygrali w ekonomicznym stylu, nie zachwycając swoją postawą zwłaszcza po zmianie stron, jednak w ostatecznym rozrachunku zdobyli 3 punkty i zachowali status lidera rozgrywek.

Składy:

Crystal Palace: Henderson; Chalobah (Kamada 88′), Guehi, Lacroix; Munoz (Clyne 27′), Wharton (Hughes 60′), Lerma, Mitchell (Mateta 60′); Eze, Sarr, Nketiah

Liverpool: Alisson (Jaros 79′); Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas (Robertson 79′); Gravenberch, Jones (Endo 89′), Mac Allister (Szoboszlai 46′); Salah (Diaz 72′), Gakpo, Jota

Komentarze (117)

Kratos 05.10.2024 14:20 #
Pewnie kontrolujemy mecz. Strzelić drugą i do domu.
Kijoraptor 05.10.2024 14:20 #
Jest dobrze. Prowadzimy, ale ostatnie minuty to trochę złe ustawienia w obronie i groźne sytuacje Palace. W drugiej połowie pilnować gry i ustrzelić jeszcze dwie bramki proszę.
kacciq 05.10.2024 14:21 #
Hooper to jest jednak nieprawdopodobny debil. Jonesowi odgwizdał 3 wyimaginowane faule (potem w swej łaskawości nie dał mu żółtej), Konate jednego. Guehi już się nie kryje i kładzie się bez kontaktu, Jota się śmieje, a ten debil i tak to gwiżdże. Przypomina mi się mecz z Evertonem w zeszłym sezonie, gdzie sędzia nie pamiętam już jaki, gwizdał po prostu każde dotknięcie i zabił tym mecz, a nam nie pozwolił złapać rytmu. Dobrze że tutaj mamy już gola. Trzeba dołożyć po przerwie kolejnego, bo ten stadion potrafi nas stłamsić. Mecz jak na razie świetny w naszym wykonaniu, ale 1-0 to jednak nadal tylko 1-0.
Lookout 05.10.2024 14:25 #
Mamy 11 fauli po pierwszej połowie z czego może połowa nie powinna zostać odgwizdana, sędzia nie czuje gry wystarczy, że ktoś się przewróci i jest gwizdek
Lipaa1960 05.10.2024 14:26 #
powinien raz pokazać, że nie będzie takiego cwaniactwa gwizdał, dostaliby szybką kontre może by się nauczyli. a ten pajac gwiżdże jak idzie. Kostas pokazał jak sie zastawia piłke i o nią walczy.
cider 05.10.2024 14:22 #
Bardzo dobry Gakpo, jest w ataku i wspiera Kostasa w obronie.
Mac ustawiony wyżej to dodatkowe zagrożenie dla CP.
Ryan świetny jak zwykle.
Jota "kliniczny" choć tylko w 50% ;)
Lipaa1960 05.10.2024 14:23 #
panowie komentatorzy, ja wiem czy tak arbiter nie przeszkadza? za każdym razem jak gracze CP lecą do piłki, przewracają sie na piłke bez żadnego kontaktu, a ten wszystko gwiżdże.

Salah to jest fenomen, tragiczne 45 minut, a w drugiej pewnie zaliczy jakąś bramke czy dwie.
Tsimi dziś faktycznie na plus, tak samo Jones
kuczq 05.10.2024 14:30 #
Guehi pasowałby do Arsenalu jak cholera. Może po niego ruszą jeżeli Saliba odejdzie do Realu
Lipaa1960 05.10.2024 14:41 #
Hooper co za pajac, oni sie kładą gwizdek, Jota łapany w pół gwizdek milczy.
adamne 05.10.2024 14:42 #
A jeszcze chwlę wcześniej brak żółtej za ostre wejście w Jotę.
adamne 05.10.2024 14:50 #
Jak powiedział właśnie komentator dwa gwoździe lepiej trzymają :)
Szpilu97 05.10.2024 14:49 #
Graven to jest prze chu, gość bawi się jak na orliku :DD
caharin7 05.10.2024 14:52 #
Bawcie się tak dalej
adamne 05.10.2024 14:53 #
Ale Trent teraz niefrasobliwie, muszą się skupić bo to ciągle tylko 1 gol przewagi.
el_pistolero 05.10.2024 14:53 #
Eh nie dożyjemy czasów, kiedy takie mecze będziemy zamykać szybciej…
adamne 05.10.2024 14:55 #
Kibicuje się dla emocji więc masz emocje ;)
Lipaa1960 05.10.2024 14:55 #
Dawaj już Diaza, Gakpo zgasł całkowicie po przerwie
Kijoraptor 05.10.2024 14:55 #
Śmierdzi golem na remis. Gakpo zniknął, Jota marnuje dobre sytuację, Salah bez polotu, Ryan co raz więcej błędów. Znowu będą nerwy.
Kijoraptor 05.10.2024 15:03 #
15 minut na uspokojenie wyniku , Alison trzyma nas w grze.
radoLFC 05.10.2024 15:07 #
Ale się porobiło, teraz zamiast bronić trzeba atakować, może wyjdzie na dobre.
Lenii 05.10.2024 15:08 #
Co się stało z Kelleherem? Serce mi do gardła podeszło jak zobaczyłem Jarosa. Nie zwróciłem w ogóle uwagi, że to on jest na ławce.
caharin7 05.10.2024 15:08 #
Ja też
Będzie jazda
RedKoks 05.10.2024 15:08 #
No i się zaczyna, nie ma ogara na środek pola żeby uspokoić grę, na bramę wchodzi amator... My jesteśmy mocni tylko do pierwszych urazów.
everlast 05.10.2024 15:10 #
Jaros jest mistrzem Austrii a tutaj go teaktujecie jak jakiegos amatora. Teoche warto znac swoich zawodnikow
burmanek8 05.10.2024 15:10 #
Jarosowi boją się dać nawet piątkę wykopać?
cider 05.10.2024 15:13 #
Nie wiem czy zmiana Maca na Szoboszlaia albo środowy mecz z Bologna ale wyglądamy w drugiej polowie tragicznie.
MaxPower 05.10.2024 15:17 #
Naciągnięcie dwójki, Trent podał mu trudną piłkę i przy wybiciu go pociągnęło.
everlast 05.10.2024 15:18 #
6 tyg z glowy
everlast 05.10.2024 15:19 #
Za takie wejscia lubie Endo. Takie stare angielskie wejscie. Szkoda ze reszta niedomaga
cider 05.10.2024 15:19 #
To musi być gol
Kijoraptor 05.10.2024 15:22 #
Kurde zamiast ustawić mecz wcześniej to musimy grać na czas. Dobrze Jaros, to bramkarze nam dzisiaj utrzymują mecz.
adamne 05.10.2024 15:25 #
Jest wynik, jest rotacja. Resztę pomińmy milczeniem.
Hawken17 05.10.2024 15:26 #
Wyszarpane ale ważne, że przywozimy 3 punkty. Oby z Alim nic poważnego.
KJanoo 05.10.2024 15:26 #
Brawo dla Czecha - udźwignął spotkanie, wszystkie interwencje perfekcyjne
radoLFC 05.10.2024 15:26 #
Wymęczone, ale jest i cóż - miłego weekendu!
Radbug 05.10.2024 15:29 #
Ty chyba nie oglądałeś meczu City-Arsenal skoro porównujesz to co odwalali piłkarze Arsenalu do tego co graliśmy my. Przecież my przez te ostatnie minuty nie schodziliśmy nawet z połowy Crystal Palace. Jak kraść czas to właśnie tak.
Lenii 05.10.2024 15:26 #
Jedno wielkie uff po tym meczu.
Oby ta kontuzja Alisona nie była tak poważna na jaką wyglądała. Mecze z Chelsea i Arsenalem bez niego mogą się bardzo źle skończyć.
MarcelowskyLFC 05.10.2024 15:27 #
Nie ważne jak, ważne że wracamy z kompletem punktów takimi meczami wygrywa się mistrzostwo
Radbug 05.10.2024 15:27 #
Nerwowa była ta końcówka,. Najgorsza wiadomość to kontuzja Alissona. Oby to nie było nic groźnego i wrócił już po przerwie na reprezentacje.
Kratos 05.10.2024 15:27 #
W drugiej połowie nasza gra się wysypała. Oby nic poważnego z Alissonem. Najważniejsze, że dopisujemy 3 punkty i będziemy liderem po tej kolejce.
Kijoraptor 05.10.2024 15:27 #
Najgorsza druga połowa w tym sezonie. Ważne, że wygrany mecz, ale fatum tych godzin pozostaje. Mac chyba z urazem zszedł w połowie, Alison kontuzja na dłużej. Zmiany wniosły więcej złego niż dobrego. Dobrze, że przerwa przed nami. Muszą się zresetować.
Fabool 05.10.2024 15:27 #
Cieszy dzisiaj jedynie wynik. Pierwszy raz cieszę się że przed nami przerwa reprezentacyjna
cider 05.10.2024 15:28 #
3 punkty najważniejsze, Diogo powinien mieć hat-tricka.
Ali jak dla mnie MOTM.
Jaros świetny debiut.
oweniasty 05.10.2024 15:28 #
Strasznie mnie irytuje ostatnimi czasy Węgierska 8. Niedokładnie, brak pewności siebie, złe decyzje. Curtis wyglądał o niebo lepiej.
Man_In_Red 05.10.2024 15:31 #
Zapowiadał się drugi Gerrard a jest śliwka węgierka XD
stevenGe 05.10.2024 20:05 #
Mówiłem już pod koniec zeszłego sezonu, ale koledzy mnie zbesztali, gostek na ten numer 8 nie zasługuje, koniec kropka. Zdecydowanie powinniśmy poszukać jakiegoś klasowego pomocnika w jego miejsce.
Man_In_Red 05.10.2024 15:28 #
Zwykle gdy tylko oddawaliśmy inicjatywę na boisku, po chwili traciliśmy gola. Slot nauczył ich cierpieć, teraz my musimy się nauczyć cierpieć razem z nimi.
- pierwsza pozycja w tabeli: jest

Wszystko w Liverpoolu wydaje się być na swoim miejscu.
unnamed 05.10.2024 15:28 #
Wynik super, 3 pkt!
Gruffi 05.10.2024 15:29 #
Uff ale nerwówka na koniec po kontuzji Alego. Jaros dał radę. CP ma dobrych zawodników.
Szpilu97 05.10.2024 15:29 #
Takie mecze będą się zdarzać i trzeba umieć je wygrywać w męczarniach. Tutaj za dużo zabawy pod bramką z Palace bo mogliśmy śmiało wcisnąć pare bramek ale najważniejsze, że 3 punkty dowiezione i "mordujemy" powoli ten gen frajerskiego oddawania punktów.

Takimi meczami wygrywa się mistrzostwo. :)
caharin7 05.10.2024 15:34 #
Styl już tu nie ma nic do gadania,3 pkt to jest najważniejsze.Ile razy MU tak przepychało mecze i majstra zdobywało,mnóstwo
Figa 05.10.2024 15:31 #
Liverpool ma najlepszych bramkarzy na swiecie
caharin7 05.10.2024 15:32 #
Uffff,najważniejsze 3 pkt i jedziemy dalej,Ali może 3-4 tyg przerwy?
Snatchi 05.10.2024 15:33 #
Dzisiaj City i Arsenal stracą punkty, bo dałem ich na czysto :)

Radbug 05.10.2024 15:38 #
I najlepszy bramkarz, "którego chcemy kupić w przyszłym okienku" na świecie (ale trochę brakuje funduszy). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
alkoholik_lfc 05.10.2024 15:34 #
Tak Wam powiem,że ten Gruzin bardzo średnio wygląda w Valenciji
RedKoks 05.10.2024 15:34 #
Na plus: kolejne 3pkt i fotel lidera.

Na minus: początek urazów i trudy terminarz do końca roku.
Cinek94YNWA 05.10.2024 15:34 #
Węgier irytuje za dużo się bawi nie wiem czy ze swoją szybkością nie byłby lepszym skrzydłowym.
kombajn 05.10.2024 15:34 #
Beznadziejna druga polowa, na szczescie Palace strzela kapiszonami.
SlotYNWA 05.10.2024 15:49 #
WYMĘCZONE?????

Takimi meczami najwięksi wygrywają mistrzostwo!!!! Lepiej przepychać takie gnioty niż pięknie grać i nic z tego nie mieć!!!!
AirCanada 05.10.2024 15:50 #
Zgadza się, wymęczone.
AirCanada 05.10.2024 15:49 #
Jeżeli zamierzamy taki poziom pokazać po przerwie reprezentacyjnej w pojedynkach z Arsenalem, Chelsea, Leverkusen, Brighton etc to powodzenia chłopaki. Chcieliśmy dziś wygrać na stojąco to spotkanie, totalnie najmniejszym nakładem sił, ale gospodarze po dwóch zmianach w drugiej połowie sobie przemyśleli sprawę, że mogą nam jednak trochę zagrozić i zrobiły się poważne kłopoty.

Szkoda, że nie próbujemy częstszych strzałów z dystansu, momentami tak się staramy dopieszczać te podania, które ch** dają, że aż się rzygać chce. Szoboszlai miał dziś 2 idealne okazje by huknąć z 18-20 metrów, a przecież młotek w nodze ma (Tak, pamiętam, że 2 strzały i tak oddał, ale ze średnim skutkiem).

Teraz pozostaje trzymać kciuki, by po przerwie reprezentacyjnej, nikt w naszej wąskiej kadrze się nie wykoleił. Czuję, że Beckera w październikowych spotkaniach już nie zobaczymy, zatem Kelleher z Jarosem muszą jakoś ogarnąć ten galimatias :)
Szpilu97 05.10.2024 15:55 #
"Jeżeli zamierzamy taki poziom pokazać po przerwie reprezentacyjnej w pojedynkach z Arsenalem, Chelsea, Leverkusen, Brighton etc to powodzenia chłopaki. "

Co za irytujące gadanie - taki z Ciebie expert a nie wiesz, że grą dopasowujesz się do przeciwnika?

Znani jesteśmy z tego, że pięknie gramy w meczach z dobrymi, klasowymi drużynami, które chcą grać w piłkę a słabo z takimi średniakami.

Ja się nie boję żadnych Arsenali, Chelsea i Leverkusen bo to całkiem inne podejście do meczu u naszych i nasi wtedy wznoszą się na wyżyny dopasowując do poziomu przeciwnika.
MG75 05.10.2024 18:06 #
Nie interesuje mnie styl, tylko punkty.
Wolę 1-0 czy 2-1 po ciężkim meczu z mnóstwem błędów niż lekkie 5-0. No chyba, że 5-0 z Utd ;)
zawad2 05.10.2024 20:29 #
Szpilu.
Tak naprawdę to nie graliśmy jeszcze z nikim mocnym, zobaczymy jak to będzie w konfrontacji z ekipami z topki. Trudno wyrokować jaki będzie obraz gry.
Siłą MC w kilku sezonach było szybkie zamykanie spotkań co przekłada się na niski wysiłek w meczu. Granie na styku więcej kosztuje, więc nie zgodzę się że takie przepychanie spotkań po 1:0.
MasterMariano 05.10.2024 16:47 #
Wymeczone to sa niektorych opinie ;) panowie wygralismy kolejny mecz! Gra sie jak przeciwnik pozwala, przy czym Diogo powinien dawno zamknac ten mecz… szkoda, Aliego! Teraz czas na Smerfy ;)
Foggy 05.10.2024 16:58 #
Fajnie że wygraliśmy. Ale co się dzieje z Szoboszlaiem? Jakiś taki bezjajeczny od dłuższego czasu.
burmanek8 05.10.2024 17:44 #
Gdyby tylko Diogo wykazał się większą skutecznością to prowadzilibyśmy 3-0. Większą część meczu graliśmy dobrą piłkę tylko brakowało zdecydowania pod bramką. Mieliśmy słabszy okres w drugiej połowie ale styl wygranej mnie nie martwi, martwią mnie kontuzje. Przerwa reprezentacyjna wypada w całkiem dobrym momencie.
Daniellllo 05.10.2024 23:14 #
Mecz o 12:30 czasu angielskiego po środowym wieczorze w LM, wyjazd niby do zespołu ze strefy spadkowej ale to premier league, są 3 punkty więc ja jestem zadowolony 😁

Glasner o przegranym meczu z the Reds  (0)
05.10.2024 20:39, Olastank, Sky Sports
Arne Slot po zwycięstwie z Crystal Palace  (14)
05.10.2024 18:11, Fsobczynski, liverpoolfc.com