MCI
Manchester City
FA Cup
04.04.2026
13:45
LIV
Liverpool
 
Osób online 1201

Neville: Liverpool faworytem starcia z City


Gary Neville spodziewa się bardzo interesującego spotkania w niedzielnym meczu na Anfield, w którym postrzega Liverpool, jako zdecydowanego faworyta rywalizacji z Manchesterem City.

Dawno nie było tak ogromnego kontrastu między formą jednej i drugiej drużyny. Liverpool w tym sezonie wygrał 17 z 19 meczów, z kolei Obywatele nie triumfowali w żadnych z poprzednich 6 spotkań.

Manchester City ma słabą passę spotkań na Anfield. W erze Premier League Obywatele wygrali z Liverpoolem na jego stadionie zaledwie dwukrotnie.

Neville nie przewiduje, by poprawili swoje statystyki w niedzielne popołudnie w Merseyside.

- Sądzę, że dla kibiców będzie to szalenie interesujący mecz. Będę 'robił' to spotkanie dla telewizji i nie mogę się doczekać, gdyż wiąże się ono z wieloma wyzwaniami. Nigdy nie widziałem tak bezbronnej drużyny z Manchesteru pod wodzą Guardioli - powiedział ekspert stacji Sky Sports.

- Jamie Redknapp powiedział, że Liverpool musi być bardzo czujny, gdyż wszyscy uważają ich za zdecydowanego faworyta w rywalizacji z City. Myślę, że dawno nie mieliśmy podobnej narracji w prasie, czy telewizji.

- Czy to coś zmienia w podejściu Liverpoolu? Nie sądzę. Są faworytem i uważam, że wywiążą się z tego zadania. Arne Slot nie pozwoli im na sekundę rozluźnienia i dekoncentracji. Doskonale wiedzą, przed jaką szansą stanęli w obecnym sezonie.

- Liverpool jest pewny siebie, grają z wielką pasją i zaangażowaniem. Są w dobrej formie i myślę, że pokażą to w niedzielę.

- Oczywiście Manchester City jest wspaniałym zespołem. Nie idzie im ostatnio za dobrze, mają swoje problemy, popełniają błędy, ale możliwości ich piłkarzy są wciąż olbrzymie.

- Mam przeczucie, że Liverpool wygra to starcie - podsumował Neville.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Kerkez po meczu z Brighton (0)
22.03.2026 12:33, Kosma, liverpoolfc.com
Konferencja prasowa po meczu z Mewami (59)
21.03.2026 19:35, Bartolino, liverpoolfc.com
Gakpo po porażce z Brighton (5)
21.03.2026 19:06, Maja, liverpoolfc.com
Hürzeler: Welbeck pomógłby każdej drużynie świata (0)
21.03.2026 19:05, FroncQ, brightonandhovealbion.com
Slot o kontuzjach Alissona i Ekitike (0)
21.03.2026 18:52, Ad9am_, liverpoolfc.com
Skrót meczu (2)
21.03.2026 16:22, Gall1892, własne
Statystyki (0)
21.03.2026 16:07, Gall1892, Sofascore