LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 1761

Merson: Dałbym Salahowi dwuletni kontrakt


Spekulacje na temat przyszłości Mohameda Salaha w Liverpoolu zdominowały nagłówki w ostatnich tygodniach. 

- Jedną rzeczą, która jest pewna w piłce nożnej, jest to, że im jesteś starszy, tym stajesz się wolniejszy. To fakt – mówi Paul Merson ze Sky Sports.

W swojej najnowszej kolumnie Merson omawia między innymi przyszłość Mohameda Salaha w Liverpoolu.

- Dałbym Mohamedowi Salahowi nowy dwuletni kontrakt, ale nie więcej - pisze.

- Słyszymy to tylko z plotek, ale mówi się o dwuletnim kontrakcie z opcją przedłużenia o rok dla Salaha. To długi okres.

- Dałbym mu teraz 300-400 tysięcy funtów tygodniowo. Oczywiście, że bym dał, bo obecnie dostarcza wyniki.

- Jestem jego największym fanem. Uważam, że jest światowej klasy zawodnikiem. Powiem więcej – pasuje do każdej drużyny na świecie. Jest skrzydłowym, a jednocześnie najlepszym strzelcem w Premier League. To absolutnie niesamowite, jakie liczby osiąga tydzień w tydzień, rok w rok.

- Ale za dwa i pół roku będą to ogromne pieniądze, które trzeba będzie wypłacać komuś, nawet jeśli wtedy nie będzie już dawał wyników.

- Piłka nożna się zmienia. Gdyby tak nie było, wszyscy wciąż byśmy grali! Jedyną pewną rzeczą w futbolu jest to, że im jesteś starszy, tym wolniejszy się stajesz. To fakt. Gdyby było inaczej, Usain Bolt wciąż wygrywałby olimpijskie biegi na 100 metrów.

- Dla mnie, jeśli mowa o dwuletnim kontrakcie, dałbym go Salahowi, ale bez opcji przedłużenia o kolejny rok. W 100 procentach rozumiem stanowisko Liverpoolu.

- Wiem, że ludzie powiedzą, że będą musieli kogoś kupić i to będzie ich więcej kosztować, ale prędzej czy później i tak będą musieli kupić nowego zawodnika. Salah nie będzie grał do 40 czy 41 roku życia, więc to tylko odwlekanie tego, co nieuniknione.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Newcastle pogodzone z odejściem Isaka (5)
05.08.2025 13:00, ManiacomLFC, thisisanfield.com
Wymowne zachowanie Darwina (0)
05.08.2025 12:51, Maja, thisisanfield.com
Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (22)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic