TOT
Tottenham Hotspur
Premier League
20.12.2025
18:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1455

Dundee powalczy o Stephensona


Luca Stephenson rozgrywa dobry sezon w barwach szkockiego Dundee United. Trener Jim Goodwin jest zachwycony młodym piłkarzem i chciałby sprowadzić go na stałe. 

21-latek rozegrał poprzedni sezon w Barrow, a latem trenował razem z seniorskim zespołem. Później został wysłany na wypożyczenie do ligi szkockiej, a trener Goodwin nie ukrywa dążenia do pozyskania młodego zawodnika. 

- Luca jest bardzo jakościowym graczem. Jeżeli latem nie przedłuży kontrakt z Liverpoolem, na pewno o niego powalczymy. Wiem, że polubił to miejsce. Tak samo jak Sam Dalby. 

- Cena za Dalby może być powyżej naszych możliwości. Natomiast mam świadomość, że im bardzo podoba się ich czas w Dundee. 

W tym sezonie Stephenson grał na pozycjach lewego obrońcy, w linii pomocy oraz na skrzydle. W 28 meczach Luca strzelił trzy bramki. Dundee United znajduje się na 5. miejscu w ligowej tabeli, tracąc do trzeciego Hibernian zaledwie trzy punkty. 

- Oni są zachwyceni atmosferą w szatni i cieszą się, że trafili w tak dobry zespół. Byłoby świetnie, gdyby nam udało się zatrzymać kogoś z nich na dłużej. 

W grudniu w wywiadzie z This is Anfield na temat Stephensona wypowiedział się dziennikarz Alan Temple. 

- Stephenson jest bardzo ważnym zawodnikiem Dundee United. Być może nawet najważniejszym. Liga szkocka jest mocna, natomiast w Liverpoolu ciężko byłoby mu poradzić. Jednak wierzę, że Luca mógłby konkurować o miejsce w składzie The Reds. 

- Gdybym miał przewidzieć następne 18 miesięcy tego piłkarza, powiedziałbym, że pozostanie w United do końca sezonu, spędzi z Liverpoolem okres przygotowawczy, a później zostanie wypożyczony do drużyny z czołówki Championship. Jednak kto wie, jak to będzie wyglądać? 

Stephenson wciąż nie rozegrał żadnego meczu w seniorskiej drużynie Liverpoolu, mając na swoim koncie tylko występy w towarzyskich spotkaniach. 


Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Ekitike: Róbmy tak dalej (0)
13.12.2025 21:54, GingerElf, liverpoolfc.com
Hurzeler: Zasłużyliśmy na więcej (2)
13.12.2025 21:39, FroncQ, brightonandhovealbion.com
Slot "nie ma problemu" z Salahem (5)
13.12.2025 20:48, Sz_czechowski, The Athletic
Arne Slot po meczu z Brighton (6)
13.12.2025 20:34, Matt_ityahu1892, liverpoolfc.com
Slot o kontuzjowanych (3)
13.12.2025 20:29, Gall1892, liverpoolfc.com
Skrót meczu (0)
13.12.2025 19:18, Gall1892, własne
Salah z kolejnym rekordem (1)
13.12.2025 19:01, Gall1892, liverpoolfc.com
Statystyki (0)
13.12.2025 18:15, Gall1892, Sofascore