BOU
Bournemouth
Premier League
24.01.2026
18:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 898

Virgil zaprasza kibiców na paradę


Virgil van Dijk zachęcił więcej kibiców Liverpoolu, aby uczynić zbliżającą się paradę z okazji zdobycia mistrzostwa spektaklem. The Reds zapewnili już sobie tytuł, a puchar podniosą 25 maja, gdy w ostatniej kolejce, gdy na Anfield zmierzą się z Crystal Palace.

Parada odbędzie się dzień później, a pięciogodzinne wydarzenie rozpocznie się na południu miasta na Allerton Maze, a następnie piłkarze przejadą przez Queens Drive, rondo Childwall Fiveways aż do wiaduktu Rocket. Zawodnicy będą świętowali także na Mill Bank i West Derby, po czym przeniosą się na Leeds Street via Islington oraz The Strand, gdzie prawdopodobnie powstaną najlepsze zdjęcia. Parada zakończy się na Blundell Street po przejechaniu 15 kilometrów. Start zaplanowany jest godzinę 14:30 czasu brytyjskiego.

W 2019 na paradzie po wygraniu Ligi Mistrzów na ulicach miasta pojawiło się 750 tysięcy osób, a teraz miasto spodziewa się frekwencji na poziomie około miliona ludzi. Sytuacja jest inna niż w 2005 i 2019 roku po zwycięstwach w Champions League. Tym razem kibice mają miesiąc czasu na zaplanowanie udziału w wydarzeniu.

Tymczasem Virgil van Dijk zachęca wszystkich kibiców do udziału w paradzie i założenie czerwonych koszulek w ostatniej kolejce sezonu tak jak w meczu z Tottenhamem, gdy klub zapewnił sobie mistrzostwo Anglii.

- Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej niż po finale Ligi Mistrzów w 2022 roku. Zachęcam wszystkich, aby w ostatnim meczu sezonu założyli czerwone koszulki - powiedział kapitan The Reds.

- Róbcie tak do końca sezonu, ponieważ każdy widział jak niesamowicie to wyglądało. Dla wielu kibiców, którzy przychodzą na Anfield od wielu lat był to jeden z najlepszych dni, więc mam nadzieję, że 25 maja będzie dobrym podsumowaniem, a parada będzie jeszcze bardziej szalona niż kiedykolwiek wcześniej i pojawi się na niej jeszcze więcej fanów z całego świata, aby być z nami.

Będzie to pierwsza parada od 2022 roku, gdy niespełna 24 godziny po porażce z Realem Madryt w finale Ligi Mistrzów drużyna pojawiła się na ulicach Liverpoolu. Pomimo przegranej, klub zdecydował świętować zdobycie Carabao Cup i FA Cup. Van Dijk uważa, że pomogło to podnieść zespół na duchu, ale liczy na więcej scen radości.

- W 2022 roku było trochę dziwnie. Tak jak mówiłem, zachęcam wszystkich naszych fanów na całym świecie, aby przyjechali i świętowali z nami ten wspaniały rok w Premier League. Nadal mamy jednak od rozegrania trzy mecze.

- Nie powiem, że marzymy o podnoszeniu pucharu, ponieważ to na pewno się wydarzy, ale wyobrażamy sobie to i będzie to bardzo emocjonalny dzień.

- Moja rodzina będzie na stadionie, moja mama, moja żona, moje dzieci, ale zanim tam będziemy to musimy skupić się na pozostałych meczach i spróbować wygrać je wszystkie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

aadasem 08.05.2025 15:03 #
Ktoś się też wybiera i chce się ustawić na jakieś piwko? :)

Pozostałe aktualności

Slot po zwycięstwie nad OM (0)
22.01.2026 04:02, GingerElf, liverpoolfc.com
Szobo podąża śladem Gerrarda i Salaha (0)
22.01.2026 00:35, AirCanada, liverpoolfc.com
Slot: Federico nabawił się drobnej kontuzji (1)
22.01.2026 00:20, AirCanada, liverpoolfc.com
Van Dijk: Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie (0)
22.01.2026 00:13, Kubahos, liverpoolfc.com
Skrót meczu (0)
21.01.2026 23:44, Gall1892, własne
Statystyki (0)
21.01.2026 23:13, Gall1892, Sofascore
Liverpool pokonuje Marsylię! (55)
21.01.2026 21:50, Gall1892, własne
Skład na mecz z OM! (17)
21.01.2026 19:53, Gall1892, liverpoolfc.com
Salah wrócił - co dalej? (4)
21.01.2026 18:32, Sz_czechowski, The Athletic