LIV
Liverpool
Champions League
17.09.2025
21:00
ATM
Atlético Madryt
 
Osób online 746

Chiesa: Nie miałbym nic przeciwko pozostaniu tutaj


Sytuacja Federico Chiesy w reprezentacji pozostaje niezmienna, pomimo że Włochy mianowały nowego trenera - Gennaro Gattuso zapowiedział skrzydłowemu, że musi występować regularnie.

Twierdzi się, że priorytetem Federico jest powrót do gry w lidze włoskiej, a wśród klubów, którym przypisuje się zainteresowanie, jest Napoli. Jednym z celów Chiesy będzie z pewnością chęć reprezentowania swojego kraju.

Jego szanse mogą wzrosnąć wraz z mianowaniem Gattuso, który rozpoczyna swoją rolę trenera już w tym miesiącu po odejściu Luciano Spallettiego.

Jednak przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, były pomocnik AC Milan ujawnił, że skontaktował się już z Chiesą i jasno dał do zrozumienia, jakie ma wymagania:

- W ostatnich dniach zadzwoniłem do 35 zawodników, rozmawiałem ze wszystkim –nawet z Federico, któremu powiedziałem, żeby grał regularnie. Część to zawodnicy, którzy byli poza grą, ale mogą pomóc.

- Boisko samo przemawia: jeśli grasz dobrze, drzwi reprezentacji są otwarte.

Chiesa wystąpił tylko w czterech meczach w swoim pierwszym sezonie w Liverpoolu, a w kolejnych 10 wystąpił jako rezerwowy i nie znalazł się w kadrze Włoch od zeszłorocznych Mistrzostw Europy.

W rozmowie z Corriere dello Sport na początku tego miesiąca 27-latek ujawnił, że rozmowy z innym klubem były planowane, ale stwierdził jednocześnie, że nie miałby nic przeciwko pozostaniu:

- Rok się skończył i jest to doświadczenie, które nie żałuję.

- Wkrótce usiądę do stołu z klubem, Fali (Ramadaniem, jego agentem) i moją rodziną, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

- Nie miałbym nic przeciwko pozostaniu w Liverpoolu.

Liverpool z pewnością będzie chciał odzyskać przynajmniej 10 milionów funtów wydanych na Chiesę, po umowie zawartej z Juventusem we wrześniu ubiegłego roku, a nawet spróbować osiągnąć zysk z całej transakcji.

Pomimo braku minut, Włoch nadal jest wysoko ceniony, szczególnie w swoim kraju ojczystym, a jego nastawienie do transferu – wraz z kontraktem do 2028 roku – może wzmocnić pozycję Liverpoolu w negocjacjach.

Oczywistym jest, że idealnym rozwiązaniem dla Chiesy byłoby zapewnienie sobie regularnej gry, co mogłoby umożliwić powrót do reprezentacji.

Jeśli odejdzie, Liverpool może potrzebować nowego zmiennika Mohameda Salaha na prawym skrzydle – choć 29,5-milionowy transfer Jeremiego Frimponga oferuje różnorodne opcje taktyczne.

Jack Lusby

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Wnioski po meczu z Burnley (0)
15.09.2025 08:15, Bartolino, The Athletic
Statystyki (2)
14.09.2025 23:22, AirCanada, Sky Sports
Parker po meczu z Liverpoolem (11)
14.09.2025 22:50, FroncQ, burnleyfootballclub.com
Kontuzje w Atlético przed meczem z LM (2)
14.09.2025 21:56, Olastank, Liverpool Echo
Salah: Nie poddajemy się (0)
14.09.2025 21:29, Klika1892, liverpoolfc.com
Slot o meczu z Burnley, zmianach i Isaku (1)
14.09.2025 20:57, Armani87, liverpoolfc.com
Skrót meczu (1)
14.09.2025 19:35, AirCanada, własne
Slot na temat zdjęcia Alexisa z boiska w przerwie (0)
14.09.2025 18:51, Mdk66, liverpoolfc.com