Czy Konaté zostanie najdroższym wolnym agentem?
Ibrahima Konaté rozpoczął ostatni rok swojego kontraktu z Liverpoolem, a jeśli trwające rozmowy nie zostaną zwieńczone nową umową, to latem 2026 roku stanie się najwięcej wartym wolnym zawodnikiem na rynku.
Obecna umowa Konaté z mistrzami Anglii kończy się za niespełna dziewięć miesięcy, a nie wydaje się, aby zbliżał się przełom w rozmowach z klubem.
Francuza kusi Real Madryt, który stosuje taktykę podobną do tej, która przekonała ubiegłego lata do odejścia za darmo Trenta Alexandra-Arnolda, ostatnia forma stopera doprowadziła do pytań o jego przyszłość.
Liverpool zdecydowanie wolałby zatrzymać swojego zawodnika, jednak jeśli w najbliższej przyszłości rozmowy z nim nie nabiorą rozpędu, to klub być może będzie musiał pogodzić się ze stratą kolejnego kluczowego gracza na zasadzie wolnego transferu.
Według Transfermarkt Konaté jest najwięcej warty spośród wszystkich piłkarzy, których kontrakty kończą się najbliższego lata.
Jego wartość szacuje się na 60 milionów euro (52,1 miliona funtów), a więc sporo więcej niż drugi gracz na tej liście: Dayot Upamecano z Bayernu Monachium, wyceniany na 50 milionów euro (43,4 miliona funtów).
Upamecano i Konaté wspólnie tworzyli duet stoperów w RB Lipsk, co ciekawe Liverpool wyraził podobno zainteresowanie usługami tego pierwszego.
Ex aequo na trzecim miejscu znajduje się oczywisty cel transferowy mistrzów kraju, grający obecnie w Crystal Palace Marc Guehi - wyceniany jest na 45 milionów euro (39,1 miliona funtów), co jest jednocześnie kwotą nieco wyższą niż początkowo uzgodnione pieniądze, jakie miały otrzymać za niego Orły w ramach umowy dogadanej w trakcie ostatniego dnia okienka transferowego.
45 milionów euro (39,1 miliona funtów) wart jest również pomocnik Barcelony Frenkie de Jong, a listę top 5 dopełnia grający w Manchesterze City Bernardo Silva, który wyceniany jest na 38 milionów euro (33 miliony funtów).
Jeżeli Upamecano, Konaté i Guehiemu wygasną latem kontrakty, Liverpool może stoczyć bitwę o podpis jednego z nich.
Andy Robertson jest drugim i ostatnim zawodnikiem pierwszego składu The Reds, którego umowa wygasa na początku lipca, wartość rynkowa wicekapitana klubu oscyluje w granicach 18 milionów euro (15,6 miliona funtów).
Komentarze (0)