LIV
Liverpool
Premier League
22.11.2025
16:00
FOR
Nottingham Forest
 
Osób online 781

Carragher: Liverpool musi ściągnąć obrońcę


Jamie Carragher i Roy Keane podzielili się swoimi obawami na temat formy Liverpoolu i przyszłości drużyny. 

Liverpool zanotował słabe rozpoczęcie sezonu, przegrywając w ostatnich tygodniach siedem z dziesięciu spotkań we wszystkich rozgrywkach. 

Po jedenastu kolejkach podopieczni Slota tracą do liderującego w tabeli Arsenalu osiem punktów, a niektórzy eksperci są przekonani, że The Reds nie będą w stanie odrobić tę stratę. Carragher twierdzi, że nieudana próba podpisania Marca Guehi podczas letniego okienka transferowego może mieć kluczowe znaczenie dla Liverpool w tym sezonie. 

Po kontuzji Giovanniego Leoni, który najprawdopodobniej nie zagra do końca sezonu, Liverpool dysponuje zaledwie trzema środkowymi obrońcami. Na tej liście znajdują się Virgil van Dijk, Ibrahima Konate i Joe Gomez. Warto jednak podkreślić, że ważność kontraktu Konate upływa latem przyszłego roku. 

Według Carraghera, brak transferu środkowego obrońcy w styczniu może poprowadzić Liverpool ku frustrującej końcówce sezonu. 

- Fiasko z transferem Guehiego było okropnym błędem. Kojarzymy Liverpool z dobrego rozeznania się na rynku, bowiem klub rzadko przepłaca za zawodników i świetnie sobie radzi ze sprzedawaniem piłkarzy. Jednak ten błąd może ich dużo kosztować. Jeżeli Liverpool nie podpisze w styczniu środkowego obrońcy...

Roy Keane przerwał współrozmówcę. 

- Wtedy nie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów. 

Carragher odpowiedział, że zgadza się z Keanem. 

Obecnie Guehi jest ponownie łączony z przejściem do Liverpoolu. W Palace są przekonani, że tylko The Reds mogą sięgnąć po środkowego obrońcę w styczniu. 

Jednak należy wspomnieć, co we wrześniu na temat ewentualnych styczniowych transferów powiedział Arne Slot.

- To zależy od liczby kontuzji, które będziemy mieć w danym momencie. Dopiero wtedy możemy podjąć działania. Nie chciałbym mieć w zespole 24 lub 25 zawodników. Aczkolwiek mając cztery lub pięć kontuzji warto mieć większą kadrę w ciągu całego sezonu. Natomiast nasze ostatnie wyniki pokazują, że mamy dobre wyniki bez dużej liczby piłkarzy. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Przedstawienie rywala: Nottingham Forest (0)
20.11.2025 23:50, Maja, liverpoolfc.com
Zmiany w terminarzu na styczeń (0)
20.11.2025 22:47, Gall1892, liverpoolfc.com
Ekitike: Wierzę, że zaczniemy wygrywać (0)
20.11.2025 22:39, Gall1892, liverpoolfc.com
McConell i Jaros mogą wrócić do Liverpoolu (0)
20.11.2025 19:59, Klika1892, thisisanfield.com
Werner broni transferu Wirtza (1)
20.11.2025 15:36, BarryAllen, liverpool.com