LIV
Liverpool
Premier League
31.01.2026
21:00
NEW
Newcastle United
 
Osób online 1219

Carra: Mam już dość tego formatu Ligi Mistrzów


Legenda Liverpoolu, Jamie Carragher, był wściekły, gdy dowiedział się o potencjalnych rywalach The Reds w 1/8 finału Ligi Mistrzów, ostro krytykując przy tym nowy format rozgrywek.

Po tym, jak drużyna Arne Slota zapewniła sobie miejsce w pierwszej ósemce fazy ligowej, odnosząc zdecydowane zwycięstwo 6:0 nad Karabachem, The Reds ostatecznie zakończyli fazę ligową na trzeciej pozycji z 18 punktami w ośmiu meczach, ustępując jedynie Arsenalowi i Bayernowi Monachium.

Menedżer będzie liczył na lepszy wynik losowania niż w zeszłym roku, kiedy jego zespół był na czele tabeli, a na wczesnym etapie trafił na PSG. Tym razem, chociaż rywale wydają się mniej wymagający od potencjalnych mistrzów Europy, nie są jednak łatwi. W 1/8 finału Liverpool może trafić na Galatasaray, Club Brugge, Atletico Madryt lub Juventus, a zależności od tego, jak potoczą się starcia między tymi drużynami. Piątkowe losowanie pokaże, w której połowie drabinki znajduje się Liverpool i zmniejszy liczbę potencjalnych przeciwników z czterech do zaledwie dwóch.

Dowiedziawszy się o tym, Carragher był wyraźnie wściekły na ten format rozgrywek i zastanawiał się, czemu jego były klub może stawić czoła tak wymagającemu rywalowi, mimo trzeciego miejsca w razie ligowej. W rozmowie z CBS Sports powiedział: 

– Właśnie zobaczyłem, kim są potencjalni przeciwnicy Liverpoolu... serio. Mam już dość tego nowego formatu [rzucił długopis].

– W zeszłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce i trafiliśmy na Paris Saint-Germain, w tym roku zajmujemy trzecie miejsce i posłuchajcie, Atlético Madryt, Club Brugge, Galatasaray albo Juventus... a zajęliśmy trzecie miejsce.

Micah Richards zdawał się prowokować Carraghera, mówiąc:

– Przecież jesteście potężnym Liverpoolem.

– Wiem, ale właśnie o to chodzi – odpowiedział Carragher. – Jeśli zajmujemy trzecie miejsce, nie powinniśmy trafiać na Atlético Madryt i Juventus.

Były obrońca zasugerował następnie, że rywalom z Manchesteru City zazwyczaj przypadają korzystne losowania, twierdząc, że mają „szczęście” w rozgrywkach pucharowych. Szybko jednak okazało się, że Obywatele trafią na Benficę, Bodø/Glimt, Inter Mediolan lub Real Madryt. Carragher szybko złagodził wtedy swoje stanowisko w sprawie formatu, mówiąc, że zgadza się na takie zestawienie. Niemniej jednak nie neguje to obaw dotyczących Liverpoolu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wymagający mogą okazać się przeciwnicy, gdy wszystko zostanie potwierdzone w piątek.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

GingerElf 29.01.2026 15:41 #
Jamie, przestań nam robić wstyd i płakać w mediach, że powinniśmy za zasługi w fazie ligowej mieć rozłożony czerwony dywan i Kajraty Ałmaty aż do półfinału
Redzik90 29.01.2026 15:44 #
Dzięki temu formatowi jest dużo ciekawiej. Wczorajsza multiliga to kwintesencja.

Pozostałe aktualności