Wieści kadrowe przed meczem z Sunderlandem
Zapraszamy na najnowsze informacje o drużynie od Arne Slota i Regisa Le Brisa przed wyjazdem Liverpoolu na mecz z Sunderlandem w Premier League.
The Reds odwiedzą Wearside w środę wieczorem, rozpoczynając mecz o 21:15 czasu polskiego na Stadium of Light.
Joe Gomez może wrócić do składu meczowego Slota po nieobecności spowodowanej kontuzją, której doznał w zeszłym miesiącu w meczu przeciwko AFC Bournemouth.
Obrońca miał wznowić treningi z kolegami z drużyny we wtorek, a trener wyjaśnił to na przedmeczowej konferencji prasowej.
- Joe jeszcze z nami nie trenował.
- Spodziewam się, że dzisiaj po raz pierwszy będzie z nami trenował. Jeśli Joe nie będzie gotowy do gry w pierwszym składzie, zabraknie nam czterech zawodników, którzy grają na tej pozycji.
- Jednak Curtis Jones i Wata Endo również grali na tej pozycji w tym roku, więc mieliśmy w tym sezonie sześciu różnych prawych obrońców.
Jeremie Frimpong nadal nie zagra z powodu kontuzji mięśniowej odniesionej w meczu z Karabachem, a Dominik Szoboszlai również opuści mecz z Czarnymi Kotami.
Numer 8 jest zawieszony na jeden mecz po czerwonej kartce, którą otrzymał w końcówce niedzielnego meczu z Manchesterem City.
W pozostałych meczach Liverpoolu długo nie zagrają Conor Bradley, Giovanni Leoni i Alexander Isak.
Sunderland, niepokonany u siebie w tym sezonie ligowym, zagra w tym meczu bez Bertranda Traore i kapitana Granita Xhaki.
Noah Sadiki został zdjęty z boiska w drugiej połowie sobotniego meczu z Arsenalem, przegranego 3:0, ale trener Le Bris poinformował, że jest „w dobrej formie”.
Nilson Angulo zadebiutował w barwach klubu jako późny rezerwowy podczas tego wyjazdu na Emirates Stadium, po przyjściu z Anderlechtu w ostatnim dniu okienka transferowego.
- Nilson jest gotowy do gry. Trenował z nami i rozegrał w tym roku wiele meczów na dobrym poziomie – powiedział Le Bris o skrzydłowym.
Pod nieobecność Xhaki obowiązki kapitana przejął Trai Hume.
- Sunderland należy do klasy robotniczej, a Trai jest dobrym przykładem, jak zarabiać na życie - powiedział Le Bris.
- Jest naprawdę zrównoważony i pełen energii, stanowi dobry przykład i jest kapitanem drużyny. Koledzy z drużyny cenią jego rady, a jego przemówienia przed meczem są świetne.

Komentarze (0)