0:2 - Roberto Firmino 65'
0:3 - Mohamed Salah 74'

Krul - Aarons, Hanley, Gibson, Giannoulis - Cantwell (86' Dowell), Melou, Gilmour, Rupp, Rashica 77' Sargent) - Pukki (77' Idah)

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas - Milner, Keïta (83' Elliott), Oxlade-Chamberlain (62' Fabinho) - Salah, Jota (61' Firmino), Mané

Liverpool udanie rozpoczął sezon 2021/2022 i wygrał na wyjeździe z beniaminkiem z Norwich City 3:0. Po pierwszej połowie Czerwoni prowadzili różnicą jednej bramki po trafieniu Diogo Joty.

Po przerwie kolejne gole dołożyli Bobby Firmino i Mo Salah, co zapewniło drużynie Kloppa pewne zwycięstwo.

W 26. minucie padła pierwsza bramka otwierająca wynik spotkania na Carrow Road. Błyskotliwe podanie Alexandra-Arnolda trafiło pod nogi Mohameda Salaha, lecz ten przyjął piłkę w taki sposób, że ta idealnie ustawiła się Diogo Jocie na uderzenie. Piłka po strzale Portugalczyka zatrzymała się w bramce drużyny Kanarków.

W 65. minucie spotkania po "przytomnym" dograniu Mohameda Salaha Roberto Firmino z bliskiej odległości zapewnił Liverpoolowi bramkę numer 8.000 w całej historii klubu.

Dziecięć minut później Egipcjanin popisał się kunsztem strzeleckim. Salah zdecydował na uderzenie sprzed pola karnego, które wylądowało w samyn okienku bramki strzeżonej przez Tima Krula. Liverpoolczycy tym sposobem zapewnili sobie komplet punktów zwycięstwem 3:0.

Sędzia: Andre Marriner
Frekwencja: 27.023