1:1 - Mohamed Salah 45'+5

Alisson - Alexander-Arnold, Virgil, Matip, Robertson (86' Tsimikas) - Fabinho, Henderson (74' Henderson), Elliott - Salah, Firmino (43' Jota), Mané

Chelsea

Mendy - James (Czerwona kartka 45'), Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Alonso - Jorginho (87' Chalobah), Kanté (46' Kovacić), Mount, Havertz (46' Thiago Silva) - Lukaku

Liverpool remisuje z Chelsea 1:1. Podopieczni Jürgena Kloppa nie wykorzystali gry w przewadze w drugiej połowie i ostatecznie zdobyli tylko jeden punkt w hicie 3. kolejki angielskiej Premier League.

Już do przerwy na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć remis 1:1. Ekipa Kloppa dominowała jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale nie przekładało się to na wynik bramkowy i kreowane sytuacje. The Reds oddali tylko jeden groźny strzał na bramkę, a jego autorem był Harvey Elliott.

W 43 minucie na boisku pojawił się Diogo Jota, który zmienił Roberto Firmino.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką na linii bramkowej otrzymał Reece James. Sędzia podyktował rzut karny, a bramkę dla Liverpoolu zdobył Mo Salah.

W drugiej odsłonie Liverpool zdecydowanie dominował, ale nie potrafił zdobyć drugiego gola. Kibice The Reds mogą czuć rozczarowanie, ponieważ ekipa Kloppa przeważała, a Chelsea była zmuszona do głębokiej defensywy. W bramce The Blues świetnie spisywał się jednak Mendy, który zapewnił gościom zdobycie jednego punktu.

Sędzia: Anthony Taylor