0:4 - Mohamed Salah 45'+5
0:5 - Mohamed Salah 50'

De Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw - McTominay, Fred - Greenwood (46' Pogba), B. Fernandes (62' Cavani), Rashford (62' Dalot) - Ronaldo

Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson - Milner (27' Jones), Fabinho, Keïta (64' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Firmino (77' Mané), Jota

Liverpool zaprezentował pokaz gry na światowym poziomie na Old Trafford. The Reds rozbili w pył Czerwone Diabły 5:0, inkasując komplet oczek. Czerwoni po raz pierwszy w historii zwyciężyli na stadionie Manchesteru różnicą 5 goli.

W 5. minucie po świetnej akcji Liverpoolu, asystę zaliczył Mo Salah, a gola z bliskiej odległości strzelił Naby Keïta. W 14. minucie Diogo Jota wykorzystał bardzo dobre podanie Arnolda i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Później do konkretnej roboty wziął się Mo Salah, który dwukrotnie pokonał David de Geę, co skutkowało 4 bramkami przewagi po pierwszej połowie.

Egipcjanin w 50. minucie dokonał dzieła zniszczenia, w sytuacji sam na sam nie dał szans hiszpańskiemu golkiperowi United.

Rysą na szkle są dziś urazy Jamesa Milnera i Naby'ego Keïty. Szczególnie kontuzja Gwinejczyka po brzydkim faulu Pogby wydaje się poważna.

W bitwie o Anglię, podopieczni Kloppa dali srogą lekcję Manchesterowi, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.

Lepiej spotkania piłkarze the Reds nie mogli rozpocząć jak od zdobycia bramki na 1:0. Defensywa United została w 5. minucie poddana próbie i posadzona na karuzeli. Liverpoolczycy wyprowadzili szybką kontrę, do której piłka była adresowana do Salaha, lecz Egipcjanin przytomnie zagrał do Keïty. Gwinejczyk zachował zimną krew w pojedynku sam na sam z De Geą i przemierzył tuż obok nogi Hiszpana.

Osiem minut później kolejna okazja Liverpoolu została skutecznie wykorzystana za sprawą zagrania Trenta Alexandra-Arnolda wzdłuż pola karnego do Diogo Joty. Portugalczyk wślizgiem zaatakował piłkę i wpakował ją do siatki na oczach bezradnego między słupkami Davida De Gei.

Ekipa Manchesteru United grała beznadziejnie w defensywie, jednak zupełnie odmiennie w ofensywie. Gdyby tylko kończyli akcje z większą skutecznością, to z pewnością sprawiliby więcej problemów Alissonowi Beckerowi.

W 38. minucie meczu Liverpool, a w zasadzie Mohamed Salah wpakował po raz trzeci piłkę do bramki Manchesteru United. Naby Keïta odwdzięczył się Egipcjanowi za wcześniejszą sytuację i obsłużył kolegę fantastycznym podaniem w okolice krótkiego słupka, a Salah nie mógł zrobić nic innego jak tylko strzelić.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowu oglądaliśmy jeszcze jedno trafienie the Reds. Liverpool doprowadził do frustracji nie tylko Ronaldo, czy Freda, którzy po brzydkich faulach otrzymali żółte kartki, ale całą defensywę United. Obrońcy gospodarzy po raz kolejny zostali wymanewrowani, a drugiego gola w tym meczu zdobył Mohamed Salah strzałem z pola karnego tuż przy słupku.

Pięć minut po wznowieniu gry mieliśmy już 5:0 na tablicy wyników. Mohamed Salah fantastycznie wykorzystał sytuację po przecudnej urody długim podaniu od Jordana Hendersona i w 50. minucie Egipcjanin miał na koncie już hat-tricka.

W 60. minucie po brutalnym faulu na Nabym Keïcie z boiska wyleciał Paul Pogba. I przy okazji razem z Francuzem opuścić boisko musiał sam poszkodowany, który doznał poważnego urazu nogi.

Kilka minut później podwyższyć prowadzenie mógł Alexander-Arnold. Młody Anglik kropnął zza pola karnego w kierunku okienka bramki. Na drodze toru piłki z bramką stanął David De Gea, który odbił futbolówkę na rzut rożny. Przez pozostałe minuty spotkania oglądaliśmy grę głównie na połowie Manchesteru United. Podopieczni Jürgena Kloppa skutecznie utrzymywali się przy piłce i w pełni kontrolowali przebieg gry i dowieźli pięciobramkową przewagę do ostatniego gwizdka.

Sędzia: Anthony Taylor