2:1 - Enock Mwepu 41'
2:2 - Leandro Trossard 65'

Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson - Keïta (20' Oxlade-Chamberlain), Henderson, Jones (87' Minamino) - Salah, Firmino (78' Jota), Mané

Sanchez - Veltman, Duffy, Dunk, Cucurella - Mwepu, Bissouma (60' Mac Allister) - March, Lallana (77' Groß), Moder (66' Lamptey) - Trossard

Liverpool po 24. minutach prowadził już dwoma bramkami za sprawą Hendersona i Mané, by ostatecznie zremisować z Brighton 2:2. W drugiej odsłonie to goście prowadzili grę i przy odrobinie szczęścia mogli wywieźć komplet punktów z Anfield.

Dodatkową rysą na wizerunku gospodarzy jest kontuzja Keïty z 18 minuty a pierwsze obrazki wskazują na uraz mięśni uda u Gwinejczyka.

Mimo odważnego wejścia w mecz drużyny gości Liverpool potrafił szybko wymierzyć karę. W piątej minucie spotkania the Reds wyszli na prowadzenie. Mohamed Salah ponownie z udziałem przy golu. Tym razem jako asystent, a jego dogranie zostało wykorzystane przez Jordana Hendersona.

Zaledwie kilku minut Oxlade-Chamberlain potrzebował od wejścia na boisko, aby zanotować asystę. W 24. minucie Anglik posłał fenomenalne dośrodkowanie do Sadio Mané, a ten strzałem z główki pokonał golkipera Brighton.

Brighton and Hove Albion nie zrezygnowało z walki o korzystniejszy wynik jeszcze w trakcie pierwszej połowy. W 41. minucie podanie Solly'ego Marcha trafiło do Enocka Mwepu, a uderzeniem zza pola karnego pozbawił Alissona możliwości zachowania czystego konta w sobotnie popołudnie.

W 65. minucie padła wyrównująca bramka dla Brighton. Podopieczni Grahama Pottera wykorzystali błędy w ustawieniu obrońców Liverpoolu. Adam Lallana znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Trossarda, który przed uderzeniem zdążył nawinąć Robertsona, a potem przymierzył nie do obrony dla Alissona Beckera.

Liverpool w drugiej połowie całkowicie stracił kontrolę nad spotkaniem i przez długie momenty to gracze Brighton byli stroną dominującą, która mogła przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę.

Sędzia: Mike Dean