3:1 - Kurt Zouma 76'
3:2 - Divock Origi 83'

Fabiański - Johnson, Zouma, Ogbonna (22' Dawson), Creswell - Soucek, Rice - Bowen (84' Coufal), Fornals, Benrahma (86' Masuaku) - Antonio

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho (80' Minamino), Oxlade-Chamberlain (69' Thiago) - Salah, Jota (76' Origi), Mané

West Ham pokonał dziś na London Stadium 3:2 Liverpool, dla którego była to pierwsza porażka w obecnych rozgrywkach. Młoty szybko wyszły na prowadzenie. W 4. minucie rywalizacji po rzucie rożnym Alisson pod naciskiem rywali niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Goście długo protestowali, jednak po interwencji VAR-u gol został ostatecznie uznany.

Liverpoolowi gra przez długie momenty kompletnie się nie kleiła, jednak w 41. minucie przed polem karnym the Hammers sfaulowany został Mo Salah. Do rzutu wolnego podszedł Trent Alexander-Arnold, który po świetnym uderzeniu doprowadził do wyrównania.

W 67. minucie the Reds stracili piłkę w środku pola i nadziali się na kontrę gospodarzy. Bowen obsłużył podaniem Fornalsa, który mimo próby interwencji Alissona w sytuacji sam na sam, pokonał brazylijskiego golkipera.

W 74. minucie podopieczni Davida Moyesa po raz kolejny zaskoczyli dziś Liverpool po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Zouma, który pokonał Alissona.

W ostatnim kwadransie Klopp dał szanse Origiemu i Minamino. Belgijski napastnik w 83. minucie bardzo sprytnie zachował się w polu karnym i dobrym strzałem lewą nogą pokonał Fabiańskiego.

W ostatniej minucie doskonałą okazję zmarnował jeszcze Sadio Mané, który po bardzo dobrym dośrodkowaniu Alexandra-Arnolda, minimalnie chybił po uderzeniu głową z zaledwie kilku metrów.

West Ham ogrywa Liverpool i przeskakuje ekipę z Merseyside w ligowej tabeli.

Sędzia: Craig Pawson