1:0

1:0 - Ademola Loookman 59'

Schmeichel - Castagne, Amartey, Ndidi, Thomas - Choudhory (56' Lookman), Soumaré, Dewsbury-Hall - Maddison (68' Albrighton) - Vardy, Iheanacho (56' Tielemans)

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikasa - Henderson (70' Firmino), Fabinho (64' Milner), Oxlade-Chamberlain (55' Keïta) - Salah, Jota, Mané

Liverpool przegrał z Leicester City 0:1. Podopieczni Kloppa mogą być mocno rozczarowani po tym jak przez 90 minut nie potrafili pokonać Kaspera Schmeichela.

Do przerwy na tablicy wyników oglądaliśmy bezbramkowy remis. The Reds dominowali, ale nie potrafili pokonać Kaspera Schmeichela, który kapitalnie spisywał się na linii bramkowej. W 16 minucie Liverpool miał rzut karny po faulu Ndidiego, ale Duńczyk obronił strzał Mo Salaha. Z kolei Leicester było pasywne w ofensywie i nie sprawiało zbyt wielu problemów defensywie ekipy z Merseyside. Obrońcy klubu z Anfield skutecznie radzili sobie z nielicznymi próbami gospodarzy.

W drugiej połowie Liverpool nadal przeważał, ale nie potrafił przełożyć tego na żadne konkrety. The Reds nadal byli bardzo nieskuteczni i nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. Tymczasem Leicester nadal było skupione głównie na defensywie, co nie przeszkodziło im jednak w zdobyciu bramki. W 59 minucie Alissona Beckera pokonał Ademola Lookman, który wyprowadził Lisy na prowadzenie.

Świetnie sytuacje zmarnowali z kolei m.in. Sadio Mané i Virgil van Dijk, którzy przegrali pojedynki z golkiperem Lisów. Grę The Reds charakteryzowała duża nieskuteczność i niedokładność. Ewidentnie nie był to dobry dzień piłkarzy z Merseyside, którzy w normlanych okolicznościach z pewnością byliby w stanie pokonać Schmeichela.

Sędzia: Michael Oliver