2:1 - Mohamed Salah 67'
3:1 - Luis Díaz 81'

Alisson - Gomez, Matip, van Dijk, Tsimikas - Oxlade-Chamberlain (62' Origi), Henderson, Keïta (62' Thiago) - Salah, Mané, Díaz (90' Minamino)

Gunn - Aarons, Hanley, Gibson, Williams - Gilmour, Normann (82' Melou), McLean - Sargent (76' Płacheta), Pukki, Rashica (86' Rowe)

Stracony gol na początku drugiej połowy podziałał na zawodników Liverpoolu niczym przysłowiowa płachta na byka. The Reds po golach Sadio Mané, Mohameda Salaha i Luis Díaza ograli 3:1 Norwich na Anfield.

Już na początku meczu znakomitą okazję miał Tsimikas, który po dośrodkowaniu Salaha z paru metrów skierował futbolówkę wysoko ponad bramką Kanarków.

W 15. minucie przed świetną okazją stanęli goście. Teemu Pukki otrzymał dobre prostopadłe podanie w pole karne, przyjął sobie piłkę, jednak uderzył minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Alissona.

Chwilę później bardzo dobry strzał oddał Luis Diaz. Kolumbijczyk otrzymał podanie od Tsimikasa, jednak strzelił minimalnie ponad bramką.

Po prawej stronie boiska świetne usposobiony był Mo Salah, który co chwila sprawia spore problemy linii obronnej Norwich City. Po jednej z akcji Egipcjanin wymanewrował trzech rywali, jednak zabrakło wykończenia pod bramką Gunna.

W 37. minucie w polu karnym gości uderzał Tsimikas, który 'nabił' piłką Hendersona. Po chwili w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Van Dijk, który skierował piłkę do siatki, lecz wcześniej Hendo był na minimalnym spalonym i sędziujący zawody Mike Dean nie uznał tego gola.

Na początku drugiej połowy totalna konsternacja na Anfield. Rashica uderzył z kilkunastu metrów na bramkę Alissona, piłka po drodze odbiła się od nogi Matipa, kompletnie myląc golkipera Czerwonych. Podopieczni Smitha na prowadzeniu!

W 64. minucie Liverpool w końcu trafił do siatki. W polu karnym Kanarków efektownymi nożycami popisał się Sadio Mané i nie dał szans na skuteczną interwencję Gunnowi.

Trzy minuty później Liverpool już prowadził. Alisson Becker zagrał szybką, długą piłkę przez całe boisko do Salaha, ten spokojnie wykiwał obrońców i bramkarza Kanarków, pakując piłkę do siatki.

W 81. minucie the Reds zamknęli mecz. Hendo kapitalnym podaniem w pole karne obsłużył Díaza, który efektowną podcinką przelobował golkipera przyjezdnych.

Sędzia: Mike Dean
Frekwencja: 53.135