2:1 - Gabriel Jesus 36'
2:2 - Sadio Mané 46'

Ederson - Walker, Stones, Laporte, Cancelo - Bernardo Silva, Rodrigo, De Bruyne - Jesus (83' Grealish), Foden, Sterling (74' Mahrez)

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Henderson (78' Keïta), Fabinho, Thiago - Salah, Jota (70' Díaz), Mané (84' Firmino)

Spektakl na Etihad Stadium nie zawiódł, hit zakończył się wynikiem 2:2. Piłkarze Liverpoolu pokazali charakter i dwukrotnie odrabiali straty. Po remisie w Manchesterze w walce o mistrzostwo Anglii wciąż niewiele wiadomo. Manchester City nad Liverpoolem w dalszym ciągu ma jeden punkt przewagi.

Manchester City nie mógł lepiej rozpocząć meczu niż od trafienia. Już w 5. minucie meczu Kevin De Bruyne z dużą pomocą Joëla Matipa wpakował piłkę do siatki, po uderzeniu sprzed pola karnego. Piłka po kolanie obrońcy the Reds poleciała w kierunku dłuższego słupka, co uniemożliwiło Alissonowi na skuteczną interwencję.

Radość piłkarzy City nie trwała długo. Liverpool odpowiedział na utratę gola w najlepszy sposób. W 13. minucie Andy Robertson posłał dośrodkowanie w kierunku dłuższego słupka do Trenta Alexandra-Arnolda, ten w niesygnalizowany sposób zagrał do świetnie ustawionego w polu karnym Diogo Joty. Portugalczyk dopełnił formalności, strzelając gola na 1:1.

W 37. minucie ponownie ekipa gospodarzy wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Gabriela Jesusa. Brazylijczyk w idealnym momencie wystartował do piłki po dośrodkowaniu i strzałem z bliskiej odległości pokonał Alissona.

Okazji w trakcie pierwszej połowy po obu stronach nie brakowało. Rzecz jasna, to gospodarze prowadzili grę, ale obie drużyny potrafiły wykreować sobie kilka sytuacji, po których mogły paść gole.

Zapach szatni jeszcze unosił się nad głowami zawodnikami, a w 50 sekundzie drugiej odsłony bramka Sadio Mané po szybkiej akcji dała wyrównanie. Mohamed Salah kapitalnie zagrał po ziemi do wbiegającego w pole karne Mané, a Senegalczyk uderzeniem z pierwszej piłki sfinalizował akcję. Po doprowadzeniu do remisu Liverpool szukał trzeciego trafienia, a gracze City byli trochę zaskoczeni tą sytuacją.

Kilkanaście minut później piłkarze Pepa Guardioli doszli do głosu. Z wielką ulgą kibice Liverpoolu przyjęli wiadomość o nieuznaniu przez VAR bramki Raheema Sterlinga. Anglik był na minimalnym spalonym.

W końcówce spotkania strzał z rzutu wolnego Riyada Mahreza mógł przesądzić o zwycięstwie Manchesteru City. Uderzenie Algierczyka trafiło w zewnętrzną stronę słupka. Mecz mimo wielu zwrotów akcji, zakończył się wynikiem 2:2.

Sędzia: Anthony Taylor