0:1

0:1 - Naby Keïta 19'

Dubravka; Krafth (Murphy 85'), Burn Schar (Lascelles 61'), Targett; Shelvey, Joelinton, Guimaraes; Almiron, Saint-Maximin, Willock (Wood 67')

Alisson; Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson (Fabinho 69′), Milner (Thiago 78′), Keita; Jota, Diaz, Mane (Salah 69′)

Liverpool zwyciężył skromnie 1:0 z Newcastle United. Jedynego gola strzelił Naby Keïta po asyście Diogo Joty w pierwszej odsłonie.

Z początku podopieczni Kloppa dali się nieco wyszumieć gospodarzom z St. James Park, jednak na szczęście nie trwało to długo.

19-krotni mistrzowie Anglii stopniowo zaczęli dochodzić do głosu, czego sygnałem, były niecelne strzały Keïty i Van Dijka.

W 19. minucie gol dla Liverpoolu. Milner odzyskał piłkę po czystym wślizgu, Henderson 'uruchomił' na skrzydle Keïtę, który rozegrał świetną, kombinacyjną akcję z Diogo Jotą. Gwinejczyk wpadł w pole karne, ze spokojem ograł Dúbravkę, umieszczając piłkę w siatce.

W 34. minucie the Reds wyszli z szybką kontrą. Luis Díaz z prawego skrzydła obsłużył dobrym podaniem Mané, jednak Senegalczyk strzelił wprost w dobrze ustawionego golkipera Srok.

W pierwszej połowie swoją szansę miał jeszcze Jordan Henderson po rzucie wolnym, Diogo Jota po sprytnym uderzeniu głową, a także James Milner, który z szesnastego metra, zupełnie niekryty uderzył obrok prawego słupka Dúbravki.

W 62. minucie powinien prowadzić 2:0. Aktywny w akcjach ofensywnych Gomez, świetnie podał do Mané, ale grający z '10' na plecach piłkarz po raz drugi w dzisiejszym meczu zmarnował wyborną okazję bramkową.

W 71. minucie po podaniu Robertsona swoją szanse miał Mo Salah, ale strzał Egipcjanina był zbyt lekki i nie sprawił kłopotów bramkarzowi.

Dwukrotnie w drugiej połowie przechytrzyć Dúbravkę próbował Diogo Jota, ale za każdym razem górą był bramkarz Srok.

W 73. minucie Jota został obsłużony prostopadłym podaniem i zamiast asystować świetnie ustawionemu Díazowi, zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta.

W 87. minucie zagrożenie ze strony Newcastle. Na strzał z dystansu decyduje się Bruno Guimareas, jednakże dobrze ustawiony Alisson pewnie chwycił futbolówkę.

W końcówce obrońcy Newcastle urwał się Mo Salah, ale nie był w stanie pokonać ostatniej przeszkody w postaci Dúbravki.

Liverpool wygrał w pełni zasłużenie na St. James Park i czeka na wieści ze stadionu Leeds.

Sędzia: Andre Marriner