0:1 - Heung-min Son
1:1 - Luis Díaz

Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, Robertson (64' Tsimikas) - Henderson (65' Jota), Fabinho (88' Keïta), Thiago - Salah, Mané, Díaz

Lloris - Romero, Dier, Davies - Emerson, Bentancur, Højbjerg, Sessegnon (78' Sánchez) - Kulusevski (85' Winks), Kane, Son (90+1' Bergwijn)

Liverpool po emocjonującym widowisku na Anfield zremisował 1:1 z Tottenhamem, co może definitywnie rozwiać nadzieje the Reds na 20 w historii tytuł mistrza Anglii.

Już w 3. minucie strzał na bramkę gości oddał Sadio Mané. Kilka chwil później odpowiedź ze strony Kogutów, ale uderzenie Bentancura nie mogło zaskoczyć Alissona, który pewnie chwycił futbolówkę.

W 20 minucie Henderson zagrywa piłkę do Salaha, który jest blisko bramki Llorisa, jednak czujny był Davies, który zażegnał niebezpieczeństwu.

W 39. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andy'ego Robertsona, najwyżej w polu karnym wyskoczył Virgil van Dijk, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.

W 42. minucie kapitalnie z lewego skrzydła akcję rozpoczął Luis Díaz, który ściął do środka i oddał strzał, jednak Lloris nie dał się zaskoczyć.

Po dosłownie minuta odgryźli się zawodnicy z Londynu, Hojbjerg uderzył zza pola karnego, ale Alissona uratował słupek.

Po pierwszej połowie mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli the Reds, spychając Koguty do obrony.

Podopieczni Conte spokojnie przeczekali napór Liverpoolu i zadali cios w 56. minucie. Po koronkowej akcji Kane zagrał piłkę do Sessegnona, który w polu karnym idealnie obsłużył Sona, a Koreańczyk w stuprocentowej sytuacji nie zawiódł. Gol dla Spurs.

Liverpool stać było tylko na jednego gola. W 74. minucie Díaz zdecydował się na strzał z dystansu, piłka po rykoszecie odbiła się od nóg Bentancura, kompletnie myląc, będącego już na wykroku Llorisa.

Gospodarze próbowali w ostatnim kwadransie za wszelką cenę strzelić zwycięską bramkę, ale ich ataki były chaotyczne i były skutecznie 'kasowane' przez dobrze usposobionych gości z Londynu.

Na Anfield padł remis 1:1, który na dobrą sprawę nie urządził żadnej z drużyn.

Sędzia: Michael Oliver