1:2 - Joël Matip 67'

Southampton

McCarthy - Stephens, Lyanco, Salisu - Walker-Peters, Ward-Prowse, Diallo (71' Romeu), Tella (71' Armstrong) - Redmond, Broja (82' Adams), Elyounoussi

Alisson - Gomez (46' Henderson), Matip, Konaté, Tsimikas - Elliott (65' Origi), Milner, Jones - Minamino, Firmino (83' Keïta), Jota

Liverpool pomimo braku kilku kluczowych graczy poradził sobie na St. Mary's Stadium z Southampton, wygrywając 2:1. The Reds musieli odrabiać straty już w 13. minucie, gdy do siatki trafił Nathan Redmond. Niecały kwadrans później Minamino wyrównał, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył uderzeniem głową Joël Matip.

Drużyna gospodarzy już w 13. minucie meczu wyszła na prowadzenie za Nathana Redmonda. Piłka po strzale Anglika odbiła się od obrońcy Liverpoolu i wpadła w samo okienko bramki Alissona. Widząc kilkukrotnie powtórki sędzia ewidentnie niedopatrzył się faulu na Diogo Jocie, po którym później w trakcie akcji padła bramka dla Southampton.

W 27. minucie obejrzeliśmy pierwszą i zarazem skuteczną akcję Liverpoolu. Gomez celnie zagrał w pole karne do Diogo Joty, a ten sprytnie odegrał do wbiegającego w pole karne Minamino, który silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał McCarthy'ego. Dzięki trafieniu Japończyka mieliśmy 1:1.

Cztery minuty po wznowieniu gry drugiej połowy liverpoolczycy mogli wyjść na prowadzenie po strzale Diogo Joty. Uderzenie Portugalczyka minimalnie przeszło obok słupka bramki Southampton. Kolejną znakomitą akcję the Reds mogliśmy obejrzeć kilka minut później, gdy zwieńczeniem akcji było uderzenie Harveya Elliotta w boczną siatkę.

Liverpool był w drugiej połowie stroną dominującą i kwestią czasu było zdobycie drugiego gola. W 67. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Kostasa Tsimikasa zamienił na bramkę Joël Matip. Uderzenie głową Kameruńczyka było perfekcyjne, wylądowało w samo okienko bramki drużyny Świętych, a golkiper mimo swojej dobrej reakcji, gibkości i ustawienia nie miał szans na skuteczną interwencję.

Liverpool przez resztę meczu kontrolował przebieg wydarzeń na St. Mary's Stadiuk i utrzymał jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra.

Sędzia: Martin Atkinson