2:1 - Mohamed Salah 84'
3:1 - Andrew Robertson 89'

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Konaté, Robertson - Keïta (70' Firmino), Henderson, Thiago (46' Milner) - Mané, Jota (58' Salah), Díaz

Sá (46' Ruddy) - Boly, Coady, Toti - Jonny, Dendoncker (90' Trincão), Neves, Moutinho, Aït-Nouri - Jiménez, Neto (22' Hwang)

Liverpool zdołał w końcówce zdobyć dwa gole na miarę zwycięstwa z Wilkami, ale wygrana Manchesteru City z Aston Villą nie pozwoliła zdobyć tytułu.

Spotkanie rozpoczęło się dla The Reds fatalnie, ponieważ goście już w trzeciej minucie trafili do siatki za sprawą Pedro Neto. Drużyna z Anfield od razu rzuciła się jednak do ataku, aby odrobić straty. Bramkę wyrównującą zdobył w 24. minucie Sadio Mané po fantastycznej asyście Thiago.

W drugiej połowie Liverpool cały czas atakował i walczył o drugiego gola. Bramkę udało się jednak zdobyć dopiero w 84. minucie, gdy do siatki trafił Mohamed Salah. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 89. minucie Andrew Robertson.

Losy tytułu ważyły się na Etihad Stadium, gdzie Manchester City wygrał z Aston Villą 3:2. The Villains prowadzili już 2:0, ale nie zdołali utrzymać wyniku. Obywatele zdobyli tym samym mistrzostwo Anglii.

Sędzia: Anthony Taylor