1:0 - Luca Killian (sam.) 86'

Kelleher (46' Adrián) - Alexander-Arnold (46' N. Williams), Konaté (46' Koumetio), Matip (46' Phillips), Tsimikas (46' Beck) - Oxlade-Chamberlain (46' Clarkson), Keïta (46' Morton, 79' Cain), Milner (46' Gordon) - Elliott (46' Jones), Salah (46' Origi), Mané (46' Minamino)

Mainz

Zentner (46' Dahmen) - Hack (46' St. Juste), Niakhate (46' Bell), Nemeth, Brosinski (46' Barreiro) - Nebel (46' Wanner), Kohr (46' Kohr), Papela (46' Rupil), Caricol (46' Lucoqui) - Boëtius (46' Kilian) - Bobzien

Liverpool wygrał z Mainz 1:0 po samobójczym trafieniu Luci Kilian w pierwszym pełnym meczu towarzyskim podczas preseasonu w Austrii. The Reds przez cały mecz dominowali, ale dopiero w 86. minucie zapewnili sobie zwycięstwo.

Po pierwszych 45. minutach było 0:0, a najlepszą sytuację do strzelenia bramki miał Alex Oxlade-Chamberlain, który w 40. minucie stanął oko w oko z bramkarzem Mainz, Robinem Zentnerem. Anglik oddał niezły strzał, ale golkiper rywali zdołał go obronić.

W pierwszej połowie wyróżniającą się postacią był Naby Keïta, który popisał się kilkoma efektownymi zagraniami. Gwinejczyk wypracował też świetną okazję dla Chamberlaina.

W drugiej odsłonie na boisku pojawił bardziej rezerwowy skład, a także kilku młodych piłkarzy z akademii jak Gordon, Morton czy Beck. W 76. minucie piękną interwencją popisał się Adrian, który obronił strzał z woleja jednego z piłkarzy Mainz. Z kolei w 90. minucie bramkę zdobył Kaide Gordon, ale sędzia odgwizdał spalonego.