0:1 - Takumi Minamino 62'
0:2 - Divock Origi 83'

Rudd - Lindsay, Hughes, Cunningham (69' Earl) - Van den Berg, McCann (78' Johnson), Potts, Ledson (79' Whiteman), Rafferty - Maguire (79' Sinclair), Barkhuizen (63' Riis)

Adrián - Williams, Matip (46' Phillips), Gomez, Tsimikas - Oxlade-Chamberlain (90'+1 Dixon-Bonner), Morton, Jones (90'+1 Beck) - Blair (55' Bradley), Origi, Minamino

Dzięki bramkom Takumiego Minamino oraz Divocka Origiego Liverpool przypieczętował awans do ćwierćfinału Carabao Cup, pokonując Preston 2:0.

Najlepszą okazję do zdobycia gola w pierwszej części meczu mieli gospodarze. Gracze Preston wykorzystali wysoko ustawioną linię obrony Liverpoolu. Długa piłka posłana do Pottsa sprawiła defensorom the Reds mnóstwo problemów. Pomocnik Preston stanął oko w oko z Adriánem, ale gorszej jakości strzał na bramkę 27-latka został skutecznie obroniony przez hiszpańskiego golkipera. 120 sekund później Liverpoolczycy popełnili katastrofalny błąd przy wyprowadzeniu piłki i tylko czujność Hiszpana między słupkami pozwoliła utrzymać bezbramkowy remis w pierwszych trzech kwadransach spotkania.

Na pierwszego gola w tym meczu musieliśmy czekać do 62. minuty. W głównej mierze akcja bramkowa była zasługą Neco Williamsa. Walijczyk dynamicznie wszedł w gąszcz ustawionych w polu karnym obrońców gospodarzy i sprytnie dograł do lepiej ustawionego Takumiego Minamino. Japończyk w ekwilibrystyczny sposób wykończył akcję uderzeniem w długi róg.

W 83. minucie kibice zebrani na stadionie oraz przed telewizorami mogli zbierać swoje szczęki z podłogi po uderzeniu piętką przez Divocka Origiego. Belg podwyższył wynik spotkania strzałem piętą z bliskiej odległości.

Sędzia: David Coote
Frekwencja: 22.131