INT

0:1 - Lautaro Martínez 61'

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Jones (66' Henderson), Fabinho, Thiago (66' Keïta) - Salah, Jota (83' Díaz), Mané

Handanović - Skriniar, de Vrij (46' D'Ambrosio), Bastoni - Dumfries (75' Darmian), Vidal, Brozović (75' Gagliardini), Çalhanoglu, Perisić - Martínez (75' Correa), Sánchez

Liverpool przegrał z Interem Mediolan 0:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. The Reds awansowali jednak do kolejnej rundy, ponieważ wygrali pierwsze spotkanie 2:0.

Do przerwy oglądaliśmy na Anfield bezbramkowy remis. Podopieczni Jurgena Kloppa oszczędzali siły i na spokojnie starali się rozgrywać swoje akcje. The Reds nie forsowali tempa i szanowali wynik wywalczony na stadionie Giuzeppe Meaza.

Najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał Joel Matip, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył piłkę w poprzeczkę. Chwilę później niezłą okazję po rzucie rożnym miał Van Dijk, ale jego strzał został zablokowany przed jednego z obrońców gości. W ostatniej akcji pierwszej połowy The Reds mieli jeszcze rzut wolny, po którym bliski zdobycia bramki był Trent Alexander-Arnold. Młody Anglik uderzył jednak minimalnie obok słupka.

Z kolei Inter wypracował sobie jedną dobrą sytuację po strzale z rzutu wolnego. Nerazzurri byli bliscy zdobycia bramki, ale na ich drodze stanął Alisson Becker, który popisał się wspaniałą interwencją.

W drugiej połowie sytuacja kompletnie się odmieniła, a spotkania nabrało tempa. W 60 minucie przepięknego gola zdobył Lautaro Martinez, który oddał fantastyczny strzał zza pola karnego. Dla Interu mógł to być moment zwrotny i szansa na odwrócenie losów dwumeczu. Jednak już trzy minuty później Alexis Sanchez sfaulował Fabinho, za co sędzia ukarał go drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, co mocno osłabiło ekipę z Mediolanu. Tymczasem Liverpool nie potrafił wykorzystać stworzonych sytuacji. Najbliżej strzelenia bramki był Mo Salah, który dwa razy trafiał w słupek. W końcówce meczu świetną okazję miał także Luis Diaz, ale jego uderzenie z bliskiej odległości zostało zablokowane przez Arturo Vidala.

The Reds nie rozegrali dzisiaj najlepszego meczu, ale mogą mówić o sporym pechu. Drużyna z Merseyside miała wiele okazji do zdobycia bramki, ale za każdym razem brakowało jej nieco szczęścia. Ostatecznie Liverpool melduje się jednak w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Sędzia: Mateu Lahoz (Hiszpania)