0:0

Chelsea

Mendy (120' Arrizabalaga) - Chalobah, Silva, Rüdiger - Azpilicueta (57' James), Kanté, Kovacić (106' Jorginho), Alonso - Mount (74' Lukaku), Havertz, Pulisic (74' Werner)

Kelleher - Alexander-Arnold, Matip (91' Konaté), van Dijk, Robertson - Henderson (79' Elliott), Fabinho, Keïta (80' Milner) - Salah, Mané (80' Jota), Díaz (97' Origi)

Liverpool po emocjonującym spotkaniu pokonuje ekipę Chelsea w finale Pucharu Ligi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs jedenastek, w której górą okazał się zespół Liverpoolu.

W awizowanym składzie the Reds był Thiago, jednak Hiszpan doznał urazu podczas rozgrzewki i zmienił go Naby Keïta. Na początku meczu kamery pokazały zapłakanego Alcântarę, którego próbował pocieszać Alisson.

W 6. minucie przed wyborną okazją stanęli zawodnicy the Blues. Havertz dostrzegł w polu karnym Pulisicia, który uderzył jednak wprost w dobrze ustawionego Kellehera.

W 30. minucie przed najlepszą okazją do zdobycia bramki stanęli podopieczni Kloppa. Z dystansu dobry strzał oddał Keïta, Mendy popisał się dobrą interwencją, a sekundy później leżąc jeszcze na murawie znakomicie sparował na rzut rożny dobitkę Mané. Cóż za wyborna interwencja golkipera Chelsea.

W końcówce pierwszej połowy powinno być 1:0 dla Chelsea, jednak po szybkiej akcji the Blues, Mount posłał futbolówkę minimalnie obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Kellehera.

W 68. minucie gol dla Liverpoolu! Z rzutu wolnego dośrodkował Trent Alexander Arnold, Mane zgrał piłkę w polu karnym wzdłuż bramki i do siatki zapakował ją Matip. Euforia w sektorze fanów the Reds. Po analizie VAR arbiter dopatrzył się jednak minimalnego spalonego Virgila van Dijka.

W 76. minucie Mendy spisał się znakomicie przy strzale Luisa Diaza. Chwilę później gola strzela Chelsea! Piłkę do siatki skierował Havertz po podaniu Wernera, który był wcześniej na spalonym.

W doliczonym czasie gry znakomitą szansę po strzale głową miał Van Dijk, ale znów na posterunku był niesamowity dziś Mendy.

Obraz gry i sam wynik nie uległ zmianie nawet w dogrywce. Jedni i drudzy kreowali okazje, jednak żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs jedenastek, w której górą była ekipa Liverpoolu. Decydującego karnego spudłował Kepa Arrzabalaga i wynikiem 11:10 zakończył się rzuty karne.

Sędzia: Stuart Attwell