2:0 - Takumi Minamino 39'
2:1 - Lukas Rupp 76'

Alisson - Milner, Konaté, Gomez, Tsimikas - Oxlade-Chamberlain, Henderson (61' Morton), Jones (46' Elliott) - Minamino, Origi (84' Díaz), Jota (84' Mané)

Krul - Byram, Zimmermann, Gibson, Giannoulis - Rupp (77' McLean), Normann (61' Gilmour), Melou - Płacheta (46' Sargent), Pukki (61' Dowell), Rashica (61' Rowe)

Liverpool po dwóch bramkach Takumiego Minamino z pierwszej połowy pokonuje Norwich City 2:1. Jedyną odpowiedzią rywali był gol Lukasa Ruppa z 76. minuty.

Ekipa Liverpoolu podchodziła do spotkania w mocno eksperymentalnym składzie. Jürgen Klopp dał odpocząć kluczowym zawodnikom, którzy wystąpili w niedzielnym finale Pucharu Ligi z Chelsea.

Już w 9. minucie Curtis Jones poważnie zagroził bramce strzeżonej przez Tima Krula. Strzał młodego Anglika odbił się od zewnętrznej strony poprzeczki.

W 27. minucie spotkania trójkowa akcja Tsimikasa, Origiego i Minamino przyniosła bramkę na 1:0 dla the Reds. Belg po podaniu od Tsimikasa zachował pełen spokój i zamiast na siłę szukać strzału, dojrzał lepiej ustawionego Minamino, który zadbał o skuteczną finalizację akcji silnym uderzeniem w długi róg.

Takumi Minamino nie przestawał czarować. Po raz kolejny Japończyk znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. Zachował zimną krew i piekielnym uderzeniem z pola karnego w 39. minucie podwyższył prowadzenie.

W 54. minucie doszło do dużej kontrowersji w polu karnym Norwich. Diogo Jota nawinął kilku rywali, a następstwem tego był strzał. Uderzenie zostało zablokowane ręką przez Gibsona. Prowadzący to spotkanie Martin Atkinson nie dopatrzył się w tej sytuacji jedenastki, i do pary z arbitrem milczał VAR.

W drugiej połowie tempo spotkania nieco spadło. Dwubramkowe prowadzenie w pełni satysfakcjonowało drużynę Jürgena Kloppa i pozwalali od czasu do czasu na grę piłką Kanarkom.

W 76. minucie bramkę kontaktową zdobył Lukas Rupp, który mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Alissona.

Jeszcze w samej końcowce ekipa Norwich sprawiła kłopoty defensywie the Reds. W 85. minucie strzał Rowe'a z kłopotami obronił bezrobotny do tamtego momentu Alisson Becker. Słaba druga połowa piłkarzy the Reds nie pozwoliła pokrzyżować szans na wygraną z Norwich. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 i już mogą spoglądać na czwartkowy wieczór w oczekiwaniu na losowanie ćwierćfinałowego rywala.

Sędzia: Martin Atkinson