3:3 - Darwin Núñez 81'

Alisson - Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas - Henderson (57' Fabinho), Milner (57' Thiago), Keïta - Jota (57' Salah), Firmino (90' Origi), Díaz (66' Mané)

Benfica

Wlachodimos - Gilberto (90' Dias), Otamendi, Verthongen, Grimaldo - Everton, Weigl, Taarabt (66' João Mário), Gonçalves (46' Jaremczuk) - Ramos (78' Bernardo), Núñez

Liverpool zremisował z Benficą 3:3 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Do przerwy na tablicy wyników oglądaliśmy remis 1:1. Bramkę dla The Reds zdobył Ibrahima Konaté, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Kostasa Tsimikasa z rzutu rożnego.

The Reds mieli dużą przewagę nad przeciwnikiem, ale nie potrafili przełożyć tego na kolejne bramki. Gospodarze zmarnowali kilka świetnych sytuacji przez co wynik nie odzwierciedlał rzeczywistego przebiegu gry. W ofensywie bardzo dobrze wyglądał Luis Díaz, który w 26. minucie oddał groźny strzał na bramkę, ale jego uderzenie zostało obronione przez Wlachodimosa. Kilka minut później, Kolumbijczyk był blisko zaliczenia asysty, ale strzał głową Firmino został zablokowany. Najlepszą sytuację w pierwszej części Liverpool miał jednak w 38. minucie, gdy po znakomitej kontrze bliski zdobycia gola był właśnie Díaz. Jednak podanie od Firmino zostało zablokowane, a zespół musiał zadowolić się tylko rzutem rożnym. Pod koniec pierwszej połowy dobrą okazje mieli jeszcze Keïta i Gomez, ale ich strzały z dystansu nie znalazły drogi do siatki.

Po pierwszej połowie należało także wyróżnić Kostasa Tsimikasa, który był najaktywniejszym piłkarzem na boisku. Grek zaliczył asystę, a oprócz tego cały czas angażował się w akcje ofensywne Liverpoolu.

Tymczasem Benfica nie miała w pierwszej odsłonie zbyt wiele do powiedzenia i przez większość czasu musiała skupiać się na defensywie. Nie przeszkodziło jej to jednak w zdobyciu bramki za sprawą Gonçalo Ramosa, który w 32. minucie wykorzystał pechową interwencję Jamesa Milnera i umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, a Liverpool nadal był aktywny w ofensywie. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto Firmino, który skierował piłkę do pustej bramki po zagraniu Diogo Joty.

Chwilę później Jürgen Klopp zdecydował się na przeprowadzenie trzech zmian. Na boisku pojawili się Salah, Thiago i Fabinho, którzy zmienili kolejno Jotę, Hendersona i Milnera. W 60. minucie Firmino mógł zdobyć drugiego gola po podaniu Keïty, ale nie trafił czysto w piłkę. Pięć minut później Brazylijczyk był już jednak bezbłędny i fantastycznym strzałem pokonał golkipera Benfiki. Napastnik wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Tsimikasa, który zaliczył swoją drugą asystę w tym spotkaniu.

W 73. minucie do głosu doszli w końcu goście, którzy wyprowadzili skuteczną akcję. Na sam na sam z Alissonem wyszedł Jaremczuk i bez problemów pokonał brazylijskiego bramkarza. W 82. minucie Benfica wyrównała za sprawą Darwina Núñeza dzięki czemu mogła złapać wiatr w żagle. Trzy minuty później, napastnik gości miał kolejną dobrą okazję, ale kapitalną paradą popisał się Alisson.

Z kolei Liverpool nie forsował już tempa, ale starał się kontrolować grę. The Reds nadal byli jednak w stanie tworzyć sobie kolejne sytuacje, a strzały na bramkę oddali Salah i Thiago. W 90. minucie do siatki trafił jeszcze Mané, ale sędzia odgwizdał spalonego i gol nie został uznany.

Tymczasem goście nadal walczyli i w 95. minucie trafili na 4:3. Gol Núñeza nie został jednak uznany z powodu spalonego.

Liverpool awansował do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Villarrealem, który wyeliminował wczoraj Bayern Monachium.

Sędzia: Serdar Gozybuyuk