1:3 - Jack Grealish 47'
2:3 - Bernardo Silva 90+1'

Steffen; Cancelo, Stones, Aké, Zinczenko; Fernandinho, Bernardo, Foden; Grealish, Jesus (Mahrez 73′), Sterling

Alisson; Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Thiago (Jones 87′), Keïta (Henderson 73′); Salah, Díaz (Firmino 84′), Mané (Jota 84′)

Liverpool zwyciężył 3:2 w starciu z Manchesterem City na Wembley i zapewnił sobie awans do finału Pucharu Anglii, w którym zagra z Chelsea, bądź Crystal Palace.

W 9. minucie po dośrodkowaniu Andy'ego Robertsona z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym City wyskoczył niesamowicie skuteczny w ostatnich tygodniach Ibrahima Konaté i dał Czerwonym prowadzenie.

W 17. minucie Sadio Mané wykorzystał fatalny błąd bramkarza Obywateli. Zack Steffen zbyt długo przytrzymał piłkę przy nodze na linii bramkowej, Senegalczyk zaatakował go wślizgiem i wpakował piłkę do siatki! Cóż za katastrofa golkipera City.

Tuż przed przerwą świetna akcja Liverpoolu, kolejna w tej połowie. Po wymianie podań Thiago zgrał futbolówkę do Mané, który mocnym i precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans Steffenowi na udaną interwencję.

Do przerwy Liverpool prowadził 3:0, kompletnie dominując nad podopiecznymi Guardioli.

Tuż po wznowieniu gry gola zdobył Jack Grealish, który wykorzystał dobre podanie Jesusa.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem the Reds 3:1, ale w doliczonym czasie gry kontaktową bramkę odhaczył Bernardo Silva.

Potem swoje okazje mieli jeszcze Sterling i Roberto Firmino, ale żaden z nich nie wpisał się na listę strzelców.

Drużyna Kloppa po raz trzeci w tym sezonie zagra na Wembley! Tym razem w finale Pucharu Anglii 14 maja.

Sędzia: Michael Oliver