1:1 - Joël Matip 6'
1:2 - Sadio Mané 65'

Martínez - Cash, Konsa, Mings, Digne - Luiz, Nakamba (61' Chukwuemeka), McGinn - Coutinho (70' Buendía) - Watkins (81' Traoré), Ings

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas - Keïta, Fabinho (30' Henderson), Jones (62' Thiago) - Mané, Jota, Díaz (71' Salah)

Liverpool wygrał z Aston Villą 2:1 po bramkach Joela Matipa i Sadio Mane. The Reds zrównali się dzięki temu punktami z Manchesterem City, ale Obywatele mają przed sobą jeszcze jedno spotkanie.

Po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Gospodarze już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Douglasa Luiza. Ekipa z Merseyside od razu ruszyła jednak do ataku i już trzy minuty później wyrównała dzięki bramce Matipa.

Najgorszą informacją jest jednak z pewnością kontuzja Fabinho. Brazylijczyk musiał zejść boiska już w 30 minucie po tym jak poczuł ból w mięśniu dwugłowym uda. W jego miejsce na placu gry zameldował się Jordan Henderson.

W drugiej połowie Liverpool dominował, ale nie stwarzał sobie zbyt wielu sytuacji. Mimo to, The Reds w 65 minucie wyszli na prowadzenie po bramce Sadio Mane. Senegalczyk trafił od siatki po strzale głową, a asystę zaliczył Luis Diaz.

Sędzia: Jon Moss