2:3 - Sadio Mané 74'

Villarreal

Rulli - Foyth, Albiol (79' Aurier), Torres, Estupiñán (79' Trigueros) - Lo Celso, Parejo, Capoue, Coquelin (68' Pedraza) - Moreno (68' Chukwueze), Dia (81' Alcácer)

Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson (81' Tsimikas) - Keïta (81' Henderson), Fabinho (84' Milner), Thiago (80' Jones) - Salah, Jota (46' Díaz), Mané

The Reds meldują się w finale Ligi Mistrzów po zwycięstwie nad Villarrealem 3:2! Villarreal postraszył Liverpool prowadząc do przerwy 2:0, po bramkach Boulaye'a Dii oraz Francisa Coquelina. The Reds zdołali odwrócić losy spotkania, pokazując swoją siłę po przerwie trafiając do siatki rywali aż trzykrotnie.

Drużyna Villarrealu wyszła nastawiona bojowo od pierwszych minut. Początek spotkania nie mógł się dla nich rozpocząć lepiej jak od strzelonej bramki. Już w 3. minucie błyskotliwa i szybka akcja drużyny Unaia Emery'ego przyniosła im gola na 1:0. Boulaye Dia strzałem z kilku metrów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Gracze Villarrealu podczas pierwszej połowy nie zdejmowali nogi z gazu. Sprawiali wrażenie piekielnie szybkich i zaangażowanych w każde starcie na każdym centymetrze boiska. Natomiast Liverpool był zupełnie inny niż na Anfield. Piłkarze the Reds kompletnie nie radzili sobie z pressingiem rywali i nie potrafili dłużej utrzymywać się przy piłce. Kolejnym ostrzeżeniem dla Liverpoolu było starcie w polu karnym Alissona z Lo Celso. Na szczęście arbiter nie zdecydował się podyktować jedenastki dla gospodarzy.

Villarreal poczuł krew i w 41. minucie zdobył gola numer dwa. Capoue fenomenalnie dośrodkował do Coquelina, który wykorzystał pasywność Alexandra-Arnolda i wyskoczył wyżej do piłki. Efektem tego był świetny strzał w okienko bramki bezradnego Alissona.

Liverpool zdecydowanie poprawił grę po przerwie. Utrzymywali się dłużej z piłką na połowie rywali i zdołali wykreować już od początku drugiej połowy kilka sytuacji. Na uwagę zasługiwał m.in. strzał z dystansu Alexandra-Arnolda oraz akcja zakończona niecelnym uderzeniem Luisa Díaza.

Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą po golu Liverpoolu na 2:1 w 61. minucie, która była dziełem Fabinho. Brazylijczyk wykorzystał sprytne podanie od Mohameda Salaha i silnym strzałem po ziemi pokonał Rulliego. The Reds poszli za ciosem i dokręcili śrubę. Goście wykorzystali słabszy moment piłkarzy Villarrealu i trafieniem na 2:2, odwiedli hiszpańskich kibiców od nadziei do awansu do finału Ligi Mistrzów. W 67. minucie fenomenalne dośrodkowanie Alexandra-Arnolda zamienił na gola Luis Díaz. Jednak to nie był koniec festiwalu strzeleckiego. Liverpool zupełnie odmieniony w stosunku do pierwszej połowy zdołał odwrócić losy spotkania i wyszedł na prowadzenie. W 74. minucie Sadio Mané przechytrzył golkipera Żółtej Łodzi Podwodnej i w towarzystwie obrońcy pobiegł kilkadziesiąt metrów w kierunku pustej bramki, aby ostatecznie umieścić futbolówkę w sieci.

Liverpool nie odpuszczał do ostatniego gwizdka. Chcieli koniecznie zmazać skazę, jaka była gra w pierwszej części meczu i szukali kolejnych szans na podwyższenie wyniku. W końcówce spotkania drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Étienne Capoue. Finalnie the Reds utrzymali rezultat 3:2 do końca i po zakończeniu meczu mogli cieszyć się ze zwycięstwa oraz awansu do finału Ligi Mistrzów. Będzie to trzeci finał Champions League w ciągu ostatnich pięciu lat dla podopiecznych Jürgena Kloppa.

Sędzia: Danny Makkelie