LIV
Liverpool
Premier League
02.04.2025
21:00
EVE
Everton
 
Osób online 1457

Reina: Derby będą jak finały


Bramkarz Liverpoolu Jose Reina przekonuje, że przez pryzmat zdobytych trofeów klub będzie można oceniać na końcu sezonu. The Reds dopuścili się bezbramkowego remisu ze Stoke przed tygodniem i mogą zostać zmuszeni opuścić pozycję lidera, jeśli Manchester United zdobędzie w sobotę 3 punkty.

- Koniec sezonu to najlepszy czas na analizy postawy zawodników i zespołu. Wówczas będziemy mieli trofea po swojej stronie, albo będą przemawiały przez kogoś innego - powiedział Hiszpan dla Daily Express.

- To ważne, aby zdobyć puchar w tym sezonie. Jeśli bylibyśmy w stanie wygrać ligę, byłoby to niesamowite.

Jednak na razie przed drużyną Reiny stoi perspektywa pojedynków derbowych z Evertonem.

- Spotkania przeciwko Evertonowi są jak 2 finały. Walczymy o puchar, ale mecz w lidze również jest jak finał - dodał bramkarz.

- Musimy wygrać. Nie możemy tracić kolejnych punktów u siebie. To będzie trudne, ale musimy mieć to na celu.

Pepe w Evertonie ma swojego przyjaciela - Mikela Artetę, który jak dotąd świetnie sobie radzi w tym sezonie.

Obaj rozwijali swoje umiejętności jako młodzi gracze w szkółce Barcelony, ale wbrew bliskiej przyjaźni, bramkarz Liverpoolu spodziewa się nieustępliwej walki na boisku.

- Obaj wiemy, że jeśli będzie musiał strzelić w stronę mojej bramki z rzutu wolnego albo karnego - zrobi to. Jeśli będę mógł udanie interweniować - zrobię to - dodał.

- Mikel zagra dla swojej drużyny i ja tak samo. Przez 90 minut nie będziemy przyjaciółmi.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mohamed Salah wspiera młode piłkarki w Liverpoolu  (0)
28.03.2025 20:04, FroncQ, Liverpool Echo
Kontuzja Doaka a jego przyszłość  (0)
28.03.2025 17:59, Wiktoria18, thisisanfield.com
Kerkez o pogłoskach transferowych  (0)
28.03.2025 12:55, Maja, The Athletic
Salah zostanie królem strzelców?  (0)
28.03.2025 12:37, Redbeatle, liverpoolfc.com